Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vedení Kraje Vysočina podporuje výstavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

Dukovany
Význam Jaderné elektrárny Dukovany je pro další rozvoj regionu klíčový. Představuje nejen silný ekonomický subjekt, ale také sociálního partnera se silnou společenskou odpovědností a nepochybně i klíčového zaměstnavatele. To vše si vedení Kraje Vysočina uvědomuje a proto i v novém povolebním složení deklaruje podporu výstavbě pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany.
 

 
 

„I přes maximální snahu o zachování a zajištění všech technických a zejména bezpečnostních hledisek nezbytných pro provozování jaderného zařízení, které bylo postupně po jednotlivých blocích spouštěno v letech 1985 až 1987, nelze předpokládat neomezenou životnost tohoto zařízení. Je proto nutné zajistit výstavbu nových jaderných bloků v souladu s Vládou České republiky schválenými dokumenty,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že Rada Kraje Vysočina dnes navrhla, aby zastupitelstvo kraje na svém nejbližším jednání přijalo usnesení vyjadřující podporu přípravě výstavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany. „Dále budeme požadovat uspíšení přípravné, projektové a schvalovací fáze obou projektů – tedy EDU 5 a EDU 6,“ ubezpečil hejtman Jiří Běhounek.


Výstavba nových jaderných bloků musí být v souladu s vládou schválenými dokumenty, které představuje především Bezpečností strategie České republiky, Státní energetická koncepce nebo Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky v České republice. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.1.2017 / 24.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies