Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Včelaři jednali se zástupci Kraje Vysočina o spolupráci v roce 2017

Jednání s včelaři
Spolupráce v letošním roce, ale také vyhodnocení kooperace Kraje Vysočina s okresními organizacemi Českého svazu včelařů na Vysočině v roce 2016 byly hlavním tématem lednového setkání včelařů s vedením Kraje Vysočina.
 

 
 

Předsedové všech okresních organizací Českého svazu včelařů v Kraji Vysočina poděkovali za podporu včelaření v roce 2016. „Především jsme ocenili finanční dotaci na úhrady plošného vyšetření na přítomnost moru včelího plodu,“ řekl předseda okresní organizace ČSV Jihlava František Meduna. Společně všichni zúčastnění jednali o spolupráci v letošním roce, nejen z hlediska finančního, ale také v souvislosti s kulturní činností, jako je pořádání výstav nebo dalších veřejných akcí. „Důkladně jsme probrali aktuální zdravotní stav včel v kraji a diskutovali jsme i o plánovaných aktivitách letošního roku. Stále platí, že i letos je Kraj Vysočina podle svých možností připraven podpořit včelaře také finančně,“ uvedl krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský, který společně s vedoucí oddělení zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina Jitkou Merunkovou informoval o vypsání dotačního programu Výzvy – 3/2017 zemědělské akce.

 

Jednání se zúčastnily i pracovnice Celostátní sítě pro venkov, které představily možnost vydání publikace. Ta by mimo jiné představovala vhodné pastvy pro včely a zmiňovala i produkty, které je možné z výsledků práce včelařů vyrobit.


  • Více informací Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 365, e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.1.2017 / 24.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies