Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Muzeum Vysočiny Jihlava

 

 
 

Jaký byl rok 2016 z pohledu Muzea Vysočiny Jihlava rokem?

 

Zejména rokem příprav: zásadní událostí, která bude chod muzea ovlivňovat několik dalších let, je projekt rekonstrukce hradu Roštejna. Při ní dojde jednak na rozsáhlé práce stavební, ale samozřejmě také na kompletně novou instalaci expozic. Přípravy projektu se už v roce 2016 účastnilo velké množství lidí i institucí a byla proto pro všechny zúčastněné jistě náročná - ale právě tyto přípravné a projektové práce jsou zcela zásadní. Na nich záviselo jak získání finanční podpory z programu IROP, tak i rozběhnutí vlastních prací na konci roku 2016.


Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

 

Snažíme se připravovat takovou nabídku, aby zaujala co nejširší „cílovou skupinu“. Vybrat proto jednu akci jako tu „nej“, je obtížné – chybí klíč, jak takový výběr provést. Velmi se návštěvnicky letos dařilo Roštejnu. V Jihlavě mohu zmínit velmi netypickou výstavu „Nonsens“; na konci roku začala hravá výstava „Kdo si hraje, ovládá“. Pobočka v Třešti se po mnoha letech dočkala nové instalace expozice betlémů. Mezinárodní akcí s velkou prestiží je konference „Stříbrná Jihlava“, jejíž osmý ročník jsme organizovali v říjnu. Několik akcí různého rozsahu i doby trvání jsme připravili k výročí narození Karla IV. (výstava, přednášky, koncert, muzikálové představení aj.). Už tradičně byla návštěvnicky velmi oblíbenou akcí Muzejní a galerijní noc. Muzeum také v roce 2016 poprvé připravilo příměstský tábor. Zásadní ale je, že v dlouhodobém trendu se zvyšuje jak kvalita, tak i kvantita námi poskytované nabídky  - a v důsledku toho se zvyšuje také celková návštěvnost výstav a akcí, které muzeum připravuje.

Stříbrná Jihlava

Týden vědy

                   

HodokvasPerníková chaloupkaSoli Deo

   

Co zajímavého připravujete v roce 2017?

 

Z výstav bude určitě atraktivní výstava věnovaná historii i současnosti stavebnice Lego, která začne v únoru v Jihlavě. Tradičně velkému zájmu veřejnosti se těší fotografická soutěž a výstava Photographia natura; letos jsou vyhlášeným tématem fotografií linie v krajině, což je fenomén (nejen) pro Vysočinu velmi typický a mezi fotografy oblíbený, takže očekáváme zajímavé fotografie.

Návštěvnický provoz Roštejna bude díky rekonstrukci částečně omezen – ale zájemci zase mohou při připravovaných speciálních prohlídkách uvidět něco, co běžně neuvidí – postup rekonstrukce památkového objektu.

 Noc na Karlštejně


Na kterou výstavu/projekt se těšíte nejvíce Vy osobně?

 

Jako asi každý si i já rád hraju – proto se hodně těším na archeologicky zaměřenou výstavu „Stroj času“, která bude v Jihlavě přístupná od března – na této výstavě nebude prakticky nic, co by si návštěvník nemohl sám osahat nebo vyzkoušet.

 

Na otázky odpovídal:

 

RNDr. Karel Malý, Ph.D., ředitel Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace

http://muzeum.ji.cz

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 27.1.2017 / 27.1.2017 | Zveřejnit od: 27.1.2017
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze