Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský radní Martin Hyský zahájil návštěvy zemědělců na Vysočině

Návštěva zemědělců na Pacovsku
Pacovsko bylo prvním cílem radního Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martina Hyského, který postupně plánuje navštívit zemědělce v dalších oblastech Kraje Vysočina. Koncem minulého týdne zavítal do společností Agrodam Hořepník, Agrospol Útěchovice i Selekta Pacov. Hlavním tématem bylo omezování zemědělské výroby v ochranných pásmech vodních nádrží.
 

 
 

Zemědělskou výrobu nejen na Pacovsku tíží nejasné postoje státu v oblastech ochranných zón povodí vodárenských nádrží. „Stát nemůže ochranným pásmem vodní nádrže omezovat zemědělce ve výrobě, snižovat vlastníkům hodnotu jejich pozemků a zároveň neposkytnout žádnou kompenzaci,“ nechal se slyšet krajský radní Martin Hyský, který se na svých cestách detailně seznamuje s fungováním zemědělských podniků. Zemědělce, podle jejich vlastních slov, trápí potíže v živočišné výrobě, které představují například nízké výkupní ceny mléka pod výrobními náklady. Ve společné diskuzi došlo i na téma rostlinné výroby, pěstování brambor a na komplikace spojené s levnými dovozy nekvalitních potravin.

 

Ve středu 25. ledna navštíví Martin Hyský zemědělce na Jihlavsku.  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 374, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz


 

Radní Martin Hyský na návštěvě u zemědělců na Pacovsku

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.1.2017 / 23.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze