Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do finálového kola soutěže S Vysočinou do Evropy postupuje 31 středoškoláků

S Vysočinou do Evropy
Průběžné části 8. ročníku úspěšné vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy určené žákům středných škol v našem kraji se zúčastnilo 213 soutěžících z dvaceti středních škol. „Jejich úkolem bylo nejpozději do 19. ledna odpovědět na otázky zaměřené na geografii, historii, umění nebo významné osobnosti a události související s naším regionem. Finále rozhodne o trojlístku vítězů, který Kraj Vysočina odmění čtrnáctidenním kurzem anglického jazyka ve Velké Británii,“ připomněla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Při hledání správných odpovědí uplatnili soutěžící dovednost práce s internetem a znalost anglického jazyka. Průběžná část se odehrávala na webových stránkách soutěže www.ourregion.cz. Maximální možný počet bodů získaných v jednotlivých kolech průběžné části činil 21. Mezi finalisty letošního ročníku postoupili řešitelé, kteří dosáhli alespoň 92 bodů. Nejvyššího počtu 105 bodů, který mohli soutěžící získat celkem, dosáhli čtyři řešitelé.

 

Dvoukolové finále se bude konat 22. března v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. V prvním kole budou finalisté odpovídat na dvacet otázek týkajících se našeho kraje a ve druhém kole představí deset nejlepších řešitelů své prezentace na téma Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina. Nejen otázky, ale také prezentace včetně vystoupení nejúspěšnějších soutěžících budou v anglickém jazyce. Finalisté se mohou navíc zapojit do doprovodné aktivity soutěže Hlasování o nejzdařilejší prezentaci, která bude probíhat na webových stránkách soutěže www.ourregion.cz od 2. března od 14.00 hodin do 10. března do 14.00 hodin.

 

Žádný z finalistů neodejde s prázdnou. Pro všechny jsou připraveny hodnotné věcné dary. Trojice nejlepších převezme ocenění od členů Rady Kraje Vysočina a zástupců firem sponzorujících soutěž. Během letních prázdnin 2017 se pak zúčastní dvoutýdenního kurzu anglického jazyka ve Velké Británii.

 

  

  • Dita Voborská, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 945, e-mail: voborska.d@kr-vysocina.cz.
 

Vítězové minulého ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.1.2017 / 20.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze