Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

S Rodinnými a Senior pasy Kraje Vysočina využívá slev bezmála čtyřicet tisíc držitelů

Rodina
Rodinné a Senior pasy jsou projektem, který Kraj Vysočina úspěšně realizuje v rámci své prorodinné a seniorské politiky už několik let. Rodinné pasy odstartovaly na Vysočině v roce 2006, k nim se od podzimu roku 2012 přidaly Senior pasy. „Je potěšující, že počet držitelů každoročně stoupá a díky lákavé nabídce pasy využívá čím dále více rodin s dětmi a seniorů. V loňském roce nám přibylo 1 121 nových držitelů Rodinných pasů, čímž jsme se dostali na celkový počet 17 400 zapojených rodin,“ sdělil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk.
 

 
 

„U Senior pasů byl nárůst ještě vyšší, během roku 2016 se do projektu zaregistrovalo 3 572 seniorů a aktuálně evidujeme celkem 22 400 seniorských uživatelů,“ s potěšením doplnil náměstek Pavel Franěk.


Rodinné a Senior pasy přestavují jednotný slevový systém, který jejich držitelům umožňuje čerpat slevy a výhodné nabídky u zapojených poskytovatelů. Slevy se týkají především produktů a služeb v oblastech volnočasových a sportovních aktivit, hobby, zdravotnictví, lázeňství, wellness a péče o tělo, stravování, ubytování, dopravy, cestování nebo vzdělávání. Kartičky Rodinných a Senior pasů  je možné předložit v Kraji Vysočina na téměř tisícovce míst.  „Rodinné a Senior pasy doporučujeme vzít i při cestách mimo hranice Kraje Vysočiny. Do projektu jsou totiž zapojené i další kraje republiky, jako je Jihomoravský, Olomoucký, Královéhradecký nebo Pardubický, a je tak možné čerpat výhody i u našich krajských sousedů,“ osvětlil náměstek Pavel Franěk s tím, že na poskytovatele slev můžete narazit i v oblasti Dolního Rakouska, kde se kraj inspiroval při vzniku projektu. Zapojení do systému Rodinných a Senior pasů je pro poskytovatele zdarma, stejně tak je zdarma i registrace rodin a seniorů.


Rodinné a Senior pasy přinášejí ale daleko víc. Rodinám s dětmi a seniorům poskytují zajímavý servis akcí, které umožňují trávit volný čas aktivně a smysluplně, přinášejí radost ze společného setkávání a mezigenerační podpory. „Tento rok začínáme v únoru, kdy Kraj Vysočina opět odstartuje Karnevalovou tour a postupně se tak setkáme s dětmi, rodiči i prarodiči na šesti místech po celé Vysočině. Postupně Vás budeme o termínech a místech informovat a budeme se těšit na milá setkání s Vámi,“ vzkázal držitelům pasů náměstek Pavel Franěk.


Více informací o projektu Rodinných a Senior pasů a aktuální seznam poskytovatelů naleznete na: www.vysocinarodinnepasy.cz a www.vysocina.seniorpasy.cz, kde je také možnost registrace nových zájemců.


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.1.2017 / 20.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze