Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obchvat Velkého Beranova bude na papíře

Stavba obchvatu Velkého Beranova na krajské silnici II/602 bude v následujících měsících přenesena do projektové dokumentace pro stavební řízení. „Jedna z největších investičních akcí kraje, která by v letech 2018 – 2020 měla být spolufinancována z evropských dotací má zásadně ulevit extrémnímu tranzitu směr Jihlava – D1 a Jihlava – Velké Meziříčí. Denně tímto směrem projede více než 10 tisíc vozidel,“ informoval dnes na tiskové konferenci náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.
 

 
 

V současné době má Kraj Vysočina už jasno, kdo pro něj zpracuje za 4,6 miliónu korun projektovou dokumentaci cca 4,25 km dlouhé nové páteřní komunikace. Podle informací radního Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jana Hyliše povede nový obchvat za odbočkou na Malý Beranov, kde se odkloní doleva, severně obejde Nové Domky a Velký Beranov, kde se bude křížit s komunikací na skládku komunálního odpadu Henčov. Pokračovat bude kruhovou křižovatkou křížící stávající silnici II/353 za Velkým Beranovem směrem k D1 a nakonec bude obchvat dokončen obejitím krajní části Velkého Beranova, a to včetně mostního křížení komunikace na Kozlov a připojením na stávající silnici II/602 za Velkým Beranovem.

V rámci stavby se počítá s vybudováním pěti mostů, z toho dva budou vícepolové a vyřeší vedení komunikace ve složitém lesním terénu hned za odbočkou na Henčov. V rámci projektu se počítá i s jednou kruhovou křižovatkou, protihlukovými stěnami nebo přeložkami místních komunikací.

 

V případě obchvatu Velkého Beranova na silnici II/602 jde o další zásadní zásah do krajské páteřní sítě s cílem zvýšit bezpečnost v obci, zklidnit zde dopravu a zkrátit trasu pro nájezd na D1. Zatím posledním obchvatem realizovaným Krajem Vysočina byl v roce 2015 dostavěný obchvat Příseky. Jeho stavba však byla v porovnání s obchvatem Velkého Beranova jednodušší na stavby mostů a finančně vyšla zhruba na polovinu.


  • Jitka Svatošová, odbor sekretariátu hejtmana
  • Karel Liška, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.1.2017 / 17.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze