Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Unikátní portál FriendlyVox pro nevidomé v Krajské knihovně Vysočiny

FriedlyVox
Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě se připojila k síti knihoven, které pomáhají nevidomým a slabozrakým uživatelům využívat internetové služby pomocí ozvučeného portálu FriendlyVox. „E-mail, Wikipedie, YouTube, zpravodajství, jízdní řády IDOS nebo překladač . To jsou jen namátkově vyjmenované služby, které běžně využíváme a nyní je mohou díky portálu FriendlyVox používat také zrakově handicapovaní,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Friendly Vox využívá princip cloudu a není vázaný na konkrétní počítač. Data se ukládají na server a uživatelé k nim mají přístup odkudkoliv a kdykoliv. Díky Nadačnímu fondu FriendlyVox je portál dostupný zcela zdarma.


„Ve srovnání s ostatními ozvučenými programy pro nevidomé je používání portálu FriendlyVox opravdu velmi jednoduché a pro jeho ovládání stačí velmi málo kláves a klávesových zkratek. Zájemce o používání portálu rádi zaškolíme,“ uvedla pracovnice Oddělení specializovaných služeb Krajské knihovny Vysočiny Michaela Vrběcká.


Krajská knihovna VysočinyOddělení specializovaných služeb Krajské knihovny Vysočiny – příspěvkové organizace Kraje Vysočina, poskytuje speciální knihovnické a informační služby těžce zrakově postiženým a nevidomým, neslyšícím a nedoslýchavým, mentálně postiženým i dyslektikům. Vytváří specifické podmínky přístupu k informacím handicapovaným, kteří můžou využít televizní lupu, speciální software pro zrakově postižení a také budova Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě je signálně ozvučená. Na oddělení je možné využít speciální fond knih a časopisů, fond zvukových knih a knih se zkrácenými texty. Držitelé průkazů ZTP a ZTP-P i další handicapovaní mají všechny služby krajské knihovny zdarma.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.1.2017 / 13.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze