Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Horácké divadlo Jihlava připravuje dvě premiéry a láká na balet nebo pantomimu

HDJ
S novým rokem přichází krajské Horácké divadlo Jihlava hned s dvěma premiérami. Připadají na začátek února a obě hry spojují závažná společenská témata, na která profesionální divadelní tým v kontextu sezóny nahlíží specifickými pohledy. Příznivci divadelních prken se můžou těšit na Kabaret z lágru a na hru 3100°C mé krve.
 

 
 

Režisérka Kateřina Dušková pracuje s herci na díle britského autora Roye Kifta Kabarat z lágru, který bude českou premiérou. „Samotná hra vychází ze skutečného kabaretu, který během 2. světové války fungovat v Terezíně, a příběhu německého režiséra Kurta Gerrona, který byl nacisty donucen natočit nechvalně známý dokumentární film o bezstarostném životě v terezínské pevnosti,“ přiblížila Kateřina Dušková. Premiéru v divadle připravují na sobotu 4. února.


O den dříve se na Malé scéně Horáckého divadla Jihlava odehraje příběh vlastní autorské inscenace 3100°C mé krve. Jedná se o první počin vysočinských divadelních profesionálů na poli dokumentárního dramatu. „Autentické výpovědi evropských matek, jejichž děti odešly a většinou zemřely na straně tzv. ISIS, jsou velkým otazníkem nad stavem naší společnosti,“ uvedl režisér a umělecký šéf Pavel Šimák, který zároveň sestavil text inscenace. Překlad, výběr materiálu a dramaturgii má na starosti Kateřina Jonášová.


Jediné profesionální divadlo v Kraji Vysočina zároveň rozšiřuje svoji žánrovou nabídku. „Oceňuji, že divadlo vychází vstříc širšímu publiku a do svého programu zahrnuje další žánry. Pro divadelní příznivce je jistě příjemné se dozvědět, že i u nás na Vysočině můžeme prožít umění Pražského komorního baletu,“ pochvaluje si náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. Už 20. ledna se totiž v Horáckém divadle odehraje představení Pražského komorního baletu Mystérium času. V březnu bude v krajském městě hostovat Divadlo Drak z Hradce Králové s Posledním trikem Georgese Méliése a květnovým výletem do jiných žánrů bude pantomima v podání Radima Vizváry, známého českého mima, performerka, režiséra, pedagoga i choreografa. Přijede s představením Sólo.

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.1.2017 / 12.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze