Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nabitý program Family a Senior pointů pro rok 2017

Senior point Jihlava
Family a Senior Pointy v Kraji Vysočina přicházejí s aktuální nabídkou akcí pro první pololetí letošního roku. Program, který je skutečně pestrý, i v letošním roce přiláká tisíce návštěvníků. „Kontaktní pracovnice se snaží připravit co nejzajímavější nabídku aktivit. Nejčastěji se inspirují přáními návštěvníků Family a Senior Pointů,“ popsal systémy přípravy programu náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk s tím, že v loňském roce Family i Senior Pointy na Vysočině vyhledalo přes 23 tisíc dětí, dospělých i seniorů.
 

 
 

Family a Senior Pointy, místa přátelská rodině a seniorům,  se staly nedílnou součástí prorodinné a seniorské politiky Kraje Vysočina. O tom, že se pointy stávají čím dál tím oblíbenější a vyhledávanější, svědčí neustále stoupající návštěvnost. Dvacet tři tisíc uživatelů představuje téměř 70% nárůst oproti roku 2015. „Důvodů může být celá řada. Kontaktní pracovnice vytváří každodenně příjemné a milé prostředí všech poboček, připravují širokou nabídku aktivit, které návštěvníci Family a Senior pointů využívají, a nesmíme opomenout ani poradenský servis,“ vysvětluje náměstek Pavel Franěk.


Pracovnice poboček pořádají zajímavé přednášky a semináře, kreativní a tvořivé dílny nebo různé pohybové aktivity. Poradenský servis se vztahuje jak na běžný rodinný a seniorský život, tak i na případy, kdy se rodina nebo senior ocitnou v tíživé životní situaci. „V takovýchto chvílích jsme vždy připraveni pomoci nebo zprostředkovat odbornou pomoc,“ shodují se společně kontaktní pracovnice a pracovníci Family a Senior Pointů.


Kraj Vysočina provoz Family a Senior Pontů v loňském roce podpořil částkou 1 260 000 korun, obdobná podpora je připravena i ve schváleném rozpočtu pro letošní rok. „Na fungování a finanční podpoře jednotlivých pointů se nemalou měrou podílejí i města, ve kterých působí, a za to jim patří velké poděkování,“ zdůraznil význam příslušných samospráv náměstek Pavel Franěk.


Přehled programů aktivit jednotlivých Family a Senior Pointů (Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou), jejich kontaktní údaje a provozní dobu naleznete v přiložených letáčcích pod zprávou.


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.1.2017 / 12.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze