Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Začala půlroční Policejní akademie pro seniory

Policejní akademie
Devadesátka seniorů převážně z Jihlavska tento týden zahájila čtvrtý ročník Policejní akademie. Za podpory Kraje Vysočina ji pro seniory z Vysočiny pořádá Bílý kruh bezpečí. Starší generace bude mít možnost každý měsíc absolvovat preventivní přednášku zaměřenou například na záludnosti uzavírání nových dohod a smluv, kyberšikanu nebo následky užívání drog.
 

 
 

Konkrétní obsah přednášek bude podle Antonína Křoustka, organizátora Akademie upraven podle slabých stránek účastníků přednášek. Na ty má upozornit výsledek dobrovolného testu, který účastníci vyplňují. Například paní Jana z Jihlavy, která se přednášek účastní poprvé, má nepříjemné zkušenosti s uzavíráním nové smlouvy na dodávku plynu. Jak sama říká, smlouvu podepsala velice rychle, nic nebyl problém, až po následném podrobném prostudování zjistila, že jí vlastně žádnou výhodu neposkytuje. Její zrušení bylo velice komplikované, vysilující a paní Jana doufá, že jí konzultace s odborníky pomůže se podobným situacím do budoucna vyhnout.

Paní Jitka také z Jihlavy se těší na branný závod v červnu, který je pomyslnou tečkou za půlroční Policejní akademií pro seniory. Poprvé byl do kalendáře Akademie zařazen před dvěma lety. Házelo se granátem, střílelo ze vzduchovky, došlo i na základy zdravovědy. Vše na čerstvém vzduchu a s dobrou partou. Podobný koncept bude zvolen i letos.

 

Jak říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk není Policejní akademie pro seniory jediným příkladem, kdy kraj spolupracuje a pomáhá seniorům. „Jen namátkou zmíním další aktivity, které spolufinancujeme nebo spolupořádáme: Senior Pointy – metodická a informační centra, zaměřená na aktivní a zdravý životní styl seniorů a lidí v předseniorském věku. Senior pasy Kraje Vysočina – jednotný systém slev a výhod na výrobky, služby a volnočasové aktivity pro seniory s trvalým bydlištěm na území Kraje Vysočina. Vydáno už přes dvacet tisíc karet. Dny pro seniory – několikadenní aktivity na všech pobočkách Senior Pointů u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Svátek seniorů – společensko-kulturní setkání seniorů spojené s vyznamenáním aktivních seniorů v Kraji Vysočina, hudebním a kulturním programem a prezentací sociálních služeb,“ vyjmenovává aktivity Kraje Vysočina náměstek Pavel Franěk. Více informací, které mohou být prospěšné seniorům, je k dispozici na www.kr-vysocina.cz.

 

Kalendář Policejní akademie pro seniory 2017

leden – úvodní setkání

leden – problematika uzavírání dohod o dodávkách energií

únor – základní činnost PČR a vstupní test

březen – problematika drog a činnost státních zástupců

duben – exkurze do vybraného sociálního zařízení

květen – problematika kyberšikany

červen – branný závod

 

Policejní akademie pro senioryPA

  • Více informací Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.1.2017 / 12.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze