Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Nominujte počin roku 2016 v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku

Počin roku
Kraj Vysočina vyhlašuje 13. ročník ankety Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku a 8. ročník ankety Skutek roku. Společným cílem anket je najít nejlepší počiny a projekty vedoucí k rozvoji regionu v oblasti kultury, památkové péče, životního prostředí, volného času dětí a mládeže, poradenství, vzdělávání a osvěty a sociálně-zdravotní oblasti. Příjem nominací do obou anket odstartuje společně 1. ledna 2017 a potrvá do 31. ledna 2017.
 

 
 

Nominovat může kdokoliv, a to aktivitu, která se uskutečnila v předešlém roce. Nominace je možná pomocí elektronického formuláře umístěného na webových stránkách www.kr-vysocina.cz/pocinroku. Do Zlaté jeřabiny je možné nominace kromě elektronického formuláře zaslat také poštou, a to prostřednictvím originálního hlasovacího lístku uveřejněného v prosincovém vydání Novin Kraj Vysočina. Obálku je nutné označit heslem „ZLATÁ JEŘABINA“.

 

Zlatá jeřabina - v anketě je možné nominovat do dvou kategorií: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. V první kategorii lze nominovat kulturní akci, jako je například koncert, festival, divadelní a hudební přehlídka, ediční počin, muzejní expozice a podobně, a ve druhé kategorii příkladnou obnovu historických objektů (rekonstrukce, restaurování, revitalizace, oprava či údržba). Nově je možné nominovat také příkladné novostavby, dostavby či jiné úpravy v historickém prostředí nebo též činnost fyzických či právnických osob orientovanou na záchranu, prezentaci a propagaci kulturního dědictví. Podmínkou je, aby akce proběhly v roce 2016, na území Kraje Vysočina.

 

Skutek roku - skutky fyzických osob je možné nominovat v oblastech sociálně-zdravotní, životní prostředí, volný čas dětí a mládeže, poradenství, vzdělávání a osvěta. Kategorie pro nominace právnických osob jsou sociální oblast, ekonomická oblast, oblast sídel, staveb a bydlení, oblast životního prostředí, oblast vzdělávání a oblast volného času. Navrhovatel není omezený počtem návrhů. Nelze ocenit skutek nebo projekt oceněný v této soutěži v předchozích letech. Tyto budou z nominací vyřazeny.

 

Následné hlasování veřejnosti se uskuteční letos v březnu.

 

  • Více informací: 
    Zlatá jeřabina - Tereza Prokešová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, tel.: 564 602 295, e-mail: prokesova.t@kr‑vysocina.cz,
    Skutek roku - Jan Říčan, odbor regionálního rozvoje, tel.: 564 602 531, e-mail: rican.j@kr‑vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 9.1.2017 / 9.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze