Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První vzlety nové letecké záchranky na Vysočině

Vrtulník
Zhruba ve dvě hodiny ráno 1. ledna 2017 projel nový záchranářský vrtulník EC 135 na korbě kamionu branou Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v Jihlavě. Po další čtyři roky zajistí provoz letecké záchranky na Vysočině rakouská společnost Helikopter Air Transport. V první den provozu vzlétl celkem dvakrát. Pomáhal při transportu úrazu po pádu z koně a zajistil sekundární převoz pacienta mezi dvěma nemocnicemi.
 

 
 

Po čtrnácti dnech intenzivní přípravy na nový provoz funguje spolupráce Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina a nového provozovatele Letecké záchranné služby s logem společnosti Helikopter Air Transport bez problémů. Hned 1. ledna 2017 po poledni vzlétla helikoptéra k úrazu na koni na Havlíčkobrodsku, odpoledne pomáhala posádka při přepravě pacienta mezi zdravotními zařízeními. Dnes ráno letecká záchranka startovala na pomoc pacientovi s kardiologickou komplikací.

 

Provoz letecké záchranné služby Kraje Vysočina hradí historicky stát, práce zdravotníků - záchranářů a lékařů je hrazena ze zdravotního pojištění. Náklady na modernizaci, opravy a investice do všech 21 základen na území regionu jsou věcí Kraje Vysočina. Ročně v průměru vysočinská záchranka eviduje kolem 550 zásahů LZS. Nejčastěji pracuje v terénu, létá k dopravním nehodám nejen na D1, k těžkým případům s předpokladem transportu na vyšší pracoviště nebo také k pádům z výšky a k popáleninám.

 

Počet zásahů na území Kraje Vysočina

Rok /počet zásahů

  • 2014 - 458
  • 2015 - 669
  • do 30.11.2016 – 589

Zdroj: ZZS Kraje Vysočina

 

Zdravotnická záchranná služby Kraje Vysočina disponuje 21 výjezdovými základnami s 28 výjezdovými pozemními skupinami a jednou leteckou základnou v Jihlavě.

 

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
  • Foto: ilustrační, Archiv Kraje Vysočina


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.1.2017 / 2.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze