Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Prvním novorozencem Kraje Vysočina v roce 2017 je Toník

Miminko¨
Chlapeček Antonín je prvním občánkem Kraje Vysočina roku 2017. Narodil se jen tři minuty po půlnoci v Nemocnici Jihlava. Dnes dopoledne miminko i jeho maminku navštívil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, aby oběma popřál hodně zdraví, spokojenosti, novorozeňátku předal zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a mamince Haně květinu a šek na deset tisíc korun.
 

 
 

„První miminko je pro každou maminku velkým dárkem. Toník se má čile k světu a jistě bude svým rodičům dělat jen radost,“ říká s úsměvem hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Maminka Hanka, která přijela do Jihlavy porodit až ze Žďárska, prozradila, že Toník má jméno po tatínkovi. Pokojíček zatím na něj nečeká, ale za pár měsíců se to určitě změní.


Také další děti, narozené v krajských nemocnicích, budou mít v rodném listě 1. leden 2017. Například v havlíčkobrodské nemocnici se 57 minut po půlnoci narodila přes 3,6 kilogramů vážící holčička Dominika ze Ždírce nad Doubravou a v novoměstské nemocnici ve 2:25 pomohli lékaři na svět čtyřkilovému chlapečkovi Lousi Patrickovi. V Pelhřimově ani v Třebíči se během prvních šesti novoročních hodin žádné miminko nenarodilo. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.1.2017 / 2.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies