Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysoký výskyt respiračních onemocnění na Vysočině uzavřel už čtyři krajské nemocnice

Vakcína
Čtyři z pěti krajských nemocnic na Vysočině zakázaly návštěvy pacientů na lůžkových odděleních. Důvodem těchto opatření je vysoký výskyt akutních respiračních onemocnění, který postihl nejen Vysočinu. Největší počet nemocných hlásí Třebíčsko a Havlíčkobrodsko. K zákazu návštěv přistoupila už před Vánoci Nemocnice Třebíč, od včerejšího dne platí zákaz v Nemocnici Jihlava, ode dneška také v Nemocnici Pelhřimov a od zítřka v Nemocnici Havlíčkův Brod.
 

 
 

Šestým týdnem počet nemocných v regionech Vysočiny roste. Na konci minulého týdne bylo podle informací Krajské hygienické stanice kraje Vysočina v našem kraji bezmála 7,5 tisíce nemocných na 100 tisíc obyvatel.


Hlavní metodou prevence proti nakažení je podle hygieniků mytí rukou. Důležitý je dostatek spánku, odpočinku a také vitamínů ve stravě v podobě čerstvého ovoce a zeleniny nebo vitaminových doplňků stravy. V žádném případě neškodí ani posilování odolnosti v podobě otužování nebo užívání přírodních přípravků podporujících imunitu. Také je dobré se v tomto období epidemií virových onemocnění vyhýbat většímu množství lidí, například v kinech, divadlech nebo na jiných společenských událostech.


Zákaz návštěv v nemocnicích v Třebíči, Jihlavě, Pelhřimově a Havlíčkově Brodě platí až do odvolání.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.12.2016 / 29.12.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies