Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zastavení v Domečkové galerii v Lukách nad Jihlavou

Keramické výtvory
V hektickém předvánočním období plném shonu je třeba se na chvíli zastavit, zasnít se a naladit se do klidné vánoční nálady. Přesně to se povedlo v Mateřském centru Domeček Luka nad Jihlavou, kde připravili výstavu dětských výtvarných a keramických prací, které vznikly v Domečku v průběhu roku při pravidelných volnočasových aktivitách.
 

 
 

„Jsem rád, že mohu podpořit celoroční snahu a dovednosti našich malých umělců,“ řekl v úvodu své návštěvy náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátní neziskové organizace Pavel Franěk.


Mateřské centrum Domeček Luka nad Jihlavou patří mezi zhruba 40 mateřských center, které v Kraji Vysočina nabízejí rodičům a dětem své služby. Rodiče u nich mohou aktivně trávit volný čas společně s  dětmi, mají možnost společenského kontaktu a navázání nových přátelství, seberealizace nebo čerpání inspirace pro výchovu a rozvoj dětí. Děti navazují první kontakty se svými vrstevníky, je podpořen rozvoj jejich smyslových, pohybových a komunikačních dovedností. Nabídka je v jednotlivých centrech velice pestrá, program je připravován tak, aby zaujal kojence, batolata, děti předškolního i školního věku a nechybí ani aktivity zaměřené na rodiče, prarodiče a těhotné maminky. „Vždy se u nás snažíme přizpůsobit aktuálním požadavkům. V letošním roce byla veliká poptávka po hlídání malých dětí, rodičům jsme vyšli vstříc a mohou u nás tuto službu využít tři krát týdně,“  doplnila koordinátorka Mateřského centra Domeček Blanka Kovářová.


Kraj Vysočina každoročně finančně podporuje činnost a provoz mateřských center dotačním titulem. V letošním roce rozdělil mezi úspěšné žadatele téměř šest set tisíc korun. „ Jsme rádi, že mateřská centra společně s námi podporují prorodinnou politiku kraje a posilují důležité a potřebné mezigenerační soužití. Za to Vám patří veliké díky,“ adresoval poděkování pracovníkům centra náměstek Pavel Franěk.


Společné foto
Keramické výtvory

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 828, e-mail:  holbova.s@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.12.2016 / 23.12.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze