Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Horácké divadlo Jihlava bude mít novou restauraci

HDJ
Vedení Kraje Vysočina dalo zelenou nové divadelní restauraci, která by už příští rok mohla oživit a zatraktivnit vestibul krajského Horáckého divadla v Jihlavě. „Na vybudování nového gastrozařízení s kapacitou až padesátky míst vyčlenil Kraj Vysočina v příštím rozpočtu přibližně 14 miliónů korun s tím, že předpokládáme, že samotná přestavba nijak zásadně neovlivní průběh nové divadelní sezóny,“ informovala náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Vedení divadla i Kraje Vysočina hledalo dlouhé měsíce ekonomické využití pro moderní provoz velkorysých prostor divadelního vestibulu disponujícího desítkami metrů nevyužité plochy za podmínky, že stavební úpravy nebudou zasahovat do nosného systému objektu.


Výsledné řešení počítá s umístěním restaurace umožňující i kavárenský provoz ve vstupním vestibulu divadla. Ten projde velkou exteriérovou přestavbou vč. příček a dispozic. Ve vstupních, čelních prostorech divadla zůstane umístěn také předprodej. „Díky umístění předprodeje vstupenek na čelní místo za hlavní vstup do objektu dojde k získání reprezentativních prostor pro propagaci divadla. Návštěvníci přicházející do navazujících prostor restaurace budou míjet předprodej, který je může oslovit nabídkou bohatého programu divadla,“ zdůvodňuje přesuny ředitel Horáckého divadla Jihlava Ondrej Remiáš. Po dobu rekonstrukce bude předprodej přechodně fungovat v budově sousedního ředitelství divadla na adrese Komenského 22, Jihlava. „V nejvyšším patře divadla bude v rámci jedné krajské investice vyřešen i prostor pro zkušebnu a přibude zázemí pro herce o celkové ploše 304 m2,“ popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Josef Pavlík a dodává, že nové zkušebny budou propojeny s divadlem, ale zároveň zde bude i možnost odděleného vstupu na veřejné prostranství a tak bude možné prostor pronajímat v doby, kdy nebude primárně využívat pro zkoušky divadelního souboru.

 

Horácké divadlo Jihlava zřizuje od roku 2003 Kraj Vysočina. Jde o jedinou profesionální divadelní scénu v kraji, která má 72 zaměstnanců. Kraj Vysočina na provoz divadla přispívá ročně více než 31 milióny korun. V roce 2017 čeká divadlo také oprava střechy nad administrativní budovou.

 

Vizualizace: Eateliér s.r.o. - architektonické studio

HDJHDJ

  • Ivana Schallnerová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-.mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2016 / 22.12.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies