Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Horácké divadlo Jihlava

 

 
 

Jaký byl rok 2016 z pohledu Vaší organizace rokem?


Pro divadlo končí rok velmi náročný, řekl bych „startovní“. V roce 2016 jsme pokračovali v nastartování mnoha projektů a novinek týkajících se umělecké i provozní části divadla, což s sebou vždy nese zvýšené nároky na úsilí všech zaměstnanců. Na druhou stranu máme radost z každého posunu, dostáváme od veřejnosti skvělou zpětnou vazbu, a to je velmi motivační.

Kocour v botách

 


Která akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?


Už tradičně zaznamenáváme velký ohlas na speciální akce pro veřejnost. Rok 2016 jsme zahájili účastí na Jihlavském masopustu, slavnostně jsme ukončili sezónu na náměstí a při slavnostním zahájení 77. sezóny, Dni otevřených dveří, při naší účasti při Zažít město jinak či Urban Game, i při letošní koncepci Noci divadel jsme si ověřili, že se umíme dostat s divákem do velmi blízkého kontaktu.

Velikost ohlasu nicméně násobí média a touto optikou lze zcela jistě přisoudit největší ohlas naší inscenaci Shakespearova Romea a Julie, jejíž záznam v červnu natočila a na podzim odvysílala Česká televize. Samotné natáčení se stalo akcí pro veřejnost, na vysílání jsme pak měli desítky pozitivních reakcí, jak na přenos hry samotný, tak na medailón divadla; oba zabodovaly u diváků i odborné veřejnosti.

Zcela jiným pohledem se dá za držitele největšího ohlasu považovat náš nový rezervační systém, zkvalitnění služeb, které přináší, má dosah na všechny návštěvníky a jeho implementace byla jedním z největších projektů divadla v tomto roce.

A samozřejmě výsostným divadelním pohledem jsou to pak naše inscenace, které mají nadstandardní počet diváků a tím i stálou zpětnou vazbu.

Mým subjektivním pohledem a velkou radostí je přesvědčení, že největší ohlas mělo v roce 2016 jihlavské Horácké divadlo jako celek.

 

Adela ještě nevečeřela
Co zajímavého připravujete pro návštěvníky v roce 2017?


Už začátkem roku 2017 nás čeká první autorská dokumentární inscenace Horáckého divadla. Titul 3100°C mé krve sestavil Pavel Šimák z autentických výpovědí matek dětí, které vstoupily do armády tzv. Islámského státu. Jde o velmi angažovanou práci, silný pohled na současnou evropskou společnost a zároveň dlouho připravovaný zásadní krok v rozšíření repertoáru divadla, hru uvedeme na Malé scéně. Ve stejném termínu připravujeme na Velkou scénu českou premiéru hry britského autora Roye Kifta Kabaret z lágru, hru se zpěvy inspirovanou slavným terezínským kabaretem, coby nacistickou mediální zbraní. Opět jde o ojedinělý počin se silným společenským akcentem.

A tímto způsobem hodláme pokračovat v práci celý rok 2017, každou další inscenací, setkáním, workshopem, exkurzí, každou akcí hodláme přinášet něco zajímavého, to je naše náplň práce.

 

Na co se těšíte nejvíce Vy osobně?


Obligátně na diváky. Může to znít jako klišé, ale diváci jsou ti, kdo dávají naší práci smysl.

 

Na otázky odpovídal: Ondrej Remiáš, ředitel Horáckého divadla Jihlava

 

Více na http://www.hdj.cz/ 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2016 / 30.12.2016 | Zveřejnit od: 30.12.2016
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze