Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Projekt Domova bez zámku z Náměště nad Oslavou podpoří program jedné z komerčních bank (VIDEO)

Sociální služby
Až do 6. ledna 2017 má krajské sociální zařízení Domov bez zámku z Náměště nad Oslavou otevřený účet veřejné sbírky. Čím více peněz lidé darují, tím víc přidá organizaci jedna z komerčních bank fungujících v Česku. Domov se totiž se svým projektem Nemám slova, ale povídám si rád zařadil do programu ČSOB pomáhá regionům.
 

 
 

Projekt Domova bez zámku se zaměřuje na komunikaci, která je alfou i omegou lidského bytí. Krajské zařízení poskytuje komunitní služby pro lidi s mentálním postižením. V rodinných domcích ve skupinách po šesti žijí klienti životem, který se nejvíce podobá tomu běžnému. „U mnohých našich obyvatel se potýkáme s potížemi v porozumění mluvené řeči nebo ve schopnosti vyjádřit své potřeby a přání. Některým je mluvená řeč zcela odepřena. To však neznamená, že si s námi nechtějí povídat. Na nás je najít způsob, jak to zařídit. Skvěle nám v tom pomáhá alternativní a augmentativní komunikace,“ vysvětluje ředitelka Domova bez zámku Hana Šeráková s tím, že v těchto podobách komunikace používají pomůcky vyrobené konkrétnímu člověku a míru. „Jde o fotky, obrázky, znaky nebo piktogramy. Na to vše potřebujeme hodně materiálu, který nepatří mezi nejlevnější, a důležité je také proškolení personálu a kvalitní technické vybavení,“ doplňuje Hana Šeráková.

 

Peníze chce Domov bez zámku použít na výrobu pomůcek pro alternativní a augmentativní komunikaci. „Předem děkujeme za podporu, každá koruna se počítá,“ uzavírá s nadějí v hlase Hana Šeráková.

 

Domov bez zámku můžete finančně podpořit prostřednictvím tohoto webu.  • Tisková zpráva zpracována z podkladů Domova bez zámku Náměšť nad Oslavou, více informací Marek Klement, PR pracovník Domova bez zámku, tel.: 739 905 881, e-mail: klement.dbz@gmail.com
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.12.2016 / 20.12.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze