Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Děti na základních školách už pracují s třemi stovkami stavebnic Teifoc

Teifoc
Děti z šesté třídy Základní školy Okříšky dnes poprvé stavěly z nových stavebnic Teifoc. Cihličky, dveře a okna zatím neprokládaly maltou, ale i přesto se za svá díla nemusely stydět. Projekt Postav si svůj dům se rozběhl už v minulém školním roce, letos do něj aktivně vstoupily desítky základních škol spolupracující většinou se stavebními firmami v regionu. Cílem projektu je umožnit žákům už na základních školách získat základní motorické a manuální návyky.
 

 
 

Podle Jany Fialové, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu je v tuto chvíli v regionu rozmístěno díky podpoře stavebních firem a měst už více než 300 stavebnic Teifoc. Základní školy je využívají v hodinách pracovních činností šestých ročníků a pracují s nimi podle metodiky připravené Krajem Vysočina. „Jak se školy a hlavně děti se stavebnicí sžily uvidíme a zjistíme v září, na kdy je připravována soutěž porovnávající zručnost mladých stavitelů,“ informovala Jana Fialová.

 

Stavebnice pro ZŠ Okříšky mohly být pořízeny díky podpoře městyse Okříšky a stavební společnosti Stavoizola, která působí právě na Třebíčsku. „Děti se dnes vlastně nemají kde naučit přirozené pracovní úkony. Doma už není obvyklé mít dílnu, a tak je jen málo příležitostí, aby si děti práci v technických oborech vyzkoušely,“ říká majitel stavební společnosti Pavel Bulant.

 

Prvním stavebním počinem žákyň a žáků 6.B ZŠ Okříšky byla pyramida a futuristický dům se střešními dveřmi. Nika, Adriana, Nela, Eliška a Míša se inspirovaly v hodině dějepisu. Právě probírají dějiny Egypta, a tak si důmyslnou stavbu zkusily podle vlastního architektonického návrhu. 


TeifocTeifocTeifoc

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.12.2016 / 19.12.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze