Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kotlíkové dotace

Mobilní verze webu

Další výzvu pro výměnu kotlů vyhlásí Kraj Vysočina 10. ledna. Tentokrát uspějí jen žadatelé o kotle na biomasu nebo tepelné čerpadlo

Kotlíky
V polovině prosince přijal Kraj Vysočina oznámení Státního fondu životního prostředí (dále jen Fond) o schválení navýšení peněz na výměnu kotlů pro majitele nemovitostí v Kraji Vysočina. Téměř 24 miliónů korun je však určeno, podle podmínek nastavených Fondem, pouze na výměny stávajících kotlů na tuhá paliva za zdroj využívající obnovitelné energie, konkrétně kotel čistě na biomasu nebo tepelné čerpadlo.
 

 
 

Podpořeno by mohlo být zhruba 190 žadatelů, kteří budou žádat o tuto formu výměny. Výzva, ve které budou jasně dána pravidla pro výměnu a podmínky proplacení dotace, bude zveřejněna na stránkách www.kr-vysocina.cz/kotliky 10. ledna 2017,“ informuje Pavel Pacal, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Kraj bude o dalších termínech, které zatím nejsou stanoveny, informovat také prostřednictvím médií. Uznatelnost nákladů pro toto kolo příjmu žádostí je výjimečně povolena zpětně, a to od 17. prosince 2015, což je datum vyhlášení první výzvy Kotlíkových dotací v Kraji Vysočina. Příjem žádostí, které budou splňovat základní podmínky výzvy, se plánuje na únor 2017.

 

Více informací bude 10. ledna 2017 zveřejněno na www.kr-vysocina.cz/kotliky. Sledujte tuto webovou stránku.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Publicita


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.12.2016 / 13.12.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze