Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hasiči v Batelově modernizují techniku

hasici
Na konci minulého týdne měli v Batelově svátek nejen hasiči, ale také všichni obyvatelé městyse. Tamější sbor dobrovolných hasičů převzal od starosty městyse Jiřího Doležala novou cisternovou automobilovou stříkačku. Nová Tatra vystřídá ve službě také Tatru, jen o téměř třicet let starší a mnohokrát opravovanou. Křtu i celé nevšední události se zúčastnil také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Vozidlo je vybaveno nejmodernější technikou. Je připravené zasahovat u požárů, u tzv. technické pomoci, při dopravních nehodách, při odstraňování padlých stromů a pomůže i s odčerpáváním vody ze zatopených prostor.


„Pro Batelov, jeho dobrovolné hasiče a především obyvatele je předání nového zásahového vozu významnou událostí. Je mi velkou ctí, že jsem u toho mohl být. Rád bych poděkoval všem, kteří se na pořízení nové Tatry podíleli a pomohli tak přispět ke zvýšení bezpečnosti v našem regionu,“ uvedl hejtman kraje Jiří Běhounek.


Jednotka sboru spadá do kategorie JPO III a má celkem 16 členů zásahové jednotky, kteří provádí zásahy i mimo katastr Batelova a ročně mají přibližně kolem třiceti výjezdů.


  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 374, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.11.2016 / 30.11.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze