Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezi nominacemi na cenu Michala Velíška figuroval i hrdinský čin Lukáše z Radostína nad Oslavou

Cena Michala Velíška
Jméno žáka 9. ročníku ZŠ a MŠ v Radostíně nad Oslavou Lukáše Brychty letos figurovalo mezi nominacemi na Cenu Michala Velíška, která je už 11 let udělována za statečnost při záchraně lidského života. Lukáš pomohl oživit vlastního otce, který ztratil při volnočasové aktivitě vědomí. Podle vlastních slov využil Lukáš poznatků z hodin první pomoci, které absolvoval v rámci akce První pomoc do škol.
 

 
 

Nadace ADRA, která Cenu Michala Velíška pravidelně vyhlašuje letos obdržela více než sto nominací. Hrdinskému činu Lukáše Brychty zástupci nadace vyjádřili poděkování. Lukáš Brychta si letos v srpnu společně s bratrem a otcem hráli na zahradě. Táta šel pozpátku, zakopl, padl na záda a ztratil vědomí. Díky naší škole a díky tomu, že naše škola zve Červený kříž a Záchrannou službu, vzpomněl jsem si, co jsme si ohledně první pomoci říkali. Otočil jsem tátu na bok, jazyk jsem mu vytáhl a tím mu umožnil znovu dýchat. Díky tomu všemu, co jsem se ve škole naučil vše dobře dopadlo,“ říká Lukáš.

 

"Vzdělávacím projektem Kraje Vysočina s názvem První pomoc do škol prošlo v minulém školním roce 8 614 dětí ZŠ a SŠ. Z krajského rozpočtu byl podpořen částkou 1,61 miliónu korun. Kraj Vysočina s projektem začal v roce 2004, je prvním z krajů, který plošně proškoluje v první pomoci postupně všechny žáky základních i středních škol," informuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.


Další informace na: http://www.skolaradostinno.cz/aktualne/cena-michala-veliska-podekovani-lukasi-brychtovi/

  • Tomáš Halačka, odbor zdravotnictví
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2016 / 29.11.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze