Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský diabetologický den podpořil informovanost o rozšířené civilizační nemoci

Diabetologický den
Více než padesátka aktivních lidí z Jihlavy a okolí navštívila IX. ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina. V přednáškovém sále Domu zdraví v Jihlavě odstartoval program přednáškou o výživě a dietě pro diabetiky a pokračoval prezentacemi lékařů, kteří se zaměřili na různé oblasti spojené s problematikou diabetu. Všichni návštěvníci si mohli nechat změřit tlak, cholesterol, tuk v těle a získat potřebné informace, jak zdravě žít a podpořit prevenci.
 

 
 

Zdravý krajKrajský diabetologický den pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s neziskovou organizací Zdravá Vysočina, Státním zdravotním ústavem a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR. Každoročně se koná v rámci aktivit projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Návštěvníky proto přišel pozdravit i náměstek hejtmana Kraje Vysočina mimo jiné pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. „Diabetologické dny podporujeme především proto, že zdůrazňují význam komunikace pacienta s lékaři a dalšími odborníky. Je všeobecně známo, že čím větší je spolupráce lékaře s pacientem, který následně dodržuje správnou životosprávu, tak nemoc provází menší komplikace,“ uvedl na úvod náměstek Vladimír Novotný, který přidal i statistická data. „Mezi roky 2013 až 2014 Všeobecná zdravotní pojišťovna zaznamenala výrazný narůst záchytu diabetes. V daném období šlo o 530 tisíc pacientů, na jejichž léčbu pojišťovna vynaložila přes šest miliard korun,“ doplnil Vladimír Novotný s tím, že Kraj Vysočina v daném období patřil mezi čtyři kraje, kde byl narůst pacientů nejvyšší.


A právě důraz na prevenci a předcházení vzniku onemocnění je tou správnou cestou. Řada návštěvníků proto dnes ráno přišla na lačno, aby si nechala změřit cukr v krvi, cholesterol, krevní tlak a následně i procento tuku v těle. Před závěrem diabetologického dne se navíc uskutečnila praktická hodina cvičení pro diabetiky, aby i lidé, kteří se s nemocí potýkají, věděli, jak správně podporovat i zdravý pohyb.


  • Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 564, e-mail: lovecek.j@kr-vysocina.cz
 

Krajský diabetologický den v Jihlavě

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.11.2016 / 24.11.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze