Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cestu k Betlému budou moci děti poprvé zažít v předvečer adventu v Horáckém divadle

Cesta k betlému
Krajské Horácké divadlo Jihlava se opět po roce v období hektických příprav, nákupů a předvánočního shonu znovu stane místem zastavení, odpočinku a místem společného setkávání a vzájemné blízkosti – pravé podstaty Vánoc. Po vánočním příběhu Vánoční punč napsala režisérka Kateřina Dušková hercům jediného profesionálního divadla v Kraji Vysočina přímo na tělo vánoční interaktivní hříčku pro nejmenší děti inspirovanou hudbou České mše vánoční Jakuba Jana Ryby Cestu k Betlému. Poprvé se děti se svými rodiči vydají na cestu tuto sobotu 26. listopadu v 15 hodin na Malé scéně horáckého divadla.
 

 
 

„Cesta do Betléma, cesta za právě narozeným Ježíškem, je tou cestou za nadějí a světlem. A také cestou k sobě samým, kdy dary přestáváme očekávat, ale začínáme dávat. Kdy je naděje na zázrak,“ říká autorka a režisérka Kateřina Dušková. „Naše vánoční leporelo si nepřeje nic víc, než seznámit děti alespoň s fragmenty překrásné hudby Jakuba Jana Ryby,“ dodává Kateřina Dušková.


V představení hrají a zpívají nejmladší členové hereckého souboru, nováčci Šárka Býčková a Ján Burda, Anděla hraje Daniel Ondráček a Dědečka ztvární Milan Šindelář.

„V hříčce je pro mě nejcennější přímá komunikace s dětmi, jejich zapojení do hry, jejich vlastní cesta do Betléma, kterou absolvují společně s námi. Nakonec totiž ten Betlém společně postavíme,“ dodává dramaturgyně Barbora Jandová.

 

Vánoční hříčka Cesta k Betlému je vhodná pro děti od tří let a herci Horáckého divadla Jihlava ji na Malé scéně hrají po celý advent a vánoční prázdniny.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

  • Zpráva zpracována na základě podkladů Horáckého divadla Jihlava

  • Foto: Horácké divadlo Jihlava

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.11.2016 / 24.11.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze