Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Taktické cvičení AMOK prověřilo spolupráci složek IZS při zákroku proti nebezpečnému střelci

AMOK
Policisté, hasiči a záchranáři působící v Kraji Vysočina prověřili součinnost při zákroku proti aktivnímu střelci. Taktické cvičení AMOK 2016 se odehrálo v úterý 25. října v budově SPŠ a SOU ve Friedově ulici v Pelhřimově. Podle scénáře cvičení vtrhli do školního objektu dva ozbrojení neznámí muži, kteří v době velké přestávky začali na chodbách střílet s cílem usmrtit nebo zranit co největší počet osob. Cvičení složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina přihlížel i hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Cílem cvičení bylo procvičit spolupráci a koordinaci činností a postupů při zásahu složek IZS Kraje Vysočina v podmínkách mimořádné události. Úkolem zasahujících policejních složek bylo střelce co nejrychleji eliminovat, a tím prostor, kde k útoku došlo, zajistit pro následnou záchranu zraněných osob. „Je dobře, že Policie České republiky nacvičuje připravenost na tento typ mimořádných událostí. I když jde pouze o cvičení, praxe ukázala, že agresoři se tomuto způsobu útoků nevyhýbají a potřeba být připraveni, je reálná. Velmi oceňuji, že záchranné složky mají připraveny postupy pro případ těchto specifických událostí. Věřím, že ke skutečné události tohoto charakteru nikde v České republice nedojde,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.


Cvičení se dále jako pozorovatelé zúčastnili někteří členové Bezpečností rady Kraje Vysočina, vedoucí představitelé všech cvičících složek, zástupci místní samosprávy a místních školských zařízení.

 

  • Zpráva zpracována z podkladů Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina
  • Více informací Dana Čírtková, tisková mluvčí PČR KŘP kraje Vysočina, e-mail: krpj.tisk@pcr.cz
  • Foto: Jaroslav Loskot
 

Taktické cvičení AMOK

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.10.2016 / 26.10.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze