Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj dokončil průtah Olešnou a modernizaci spojení Světlé nad Sázavou s D1

Přesně podle harmonogramu, ještě před začátkem zimy, dokončil Kraj Vysočina další modernizace páteřních komunikací. Už 1. listopadu 2016 projedou řidiči po modernizovaném téměř kilometrovém průtahu obcí Olešná na trase Pelhřimov – Jihlava. Nový téměř devítikilometrový úsek se ve stejný den otevře také mezi Čejovem a Kejžlicí na silnici II/347. Na obě stavby se podařilo Kraji Vysočina získat evropskou dotaci.
 

 
 

II/602 Olešná – průtah

Jedna z nejsledovanějších modernizací letošního podzimu. I přes extrémně napjatý časový harmonogram se podařilo silnici ve dvou plánovaných etapách modernizovat ve slíbeném termínu. 900 metrů dlouhý úsek v zastavěné části obce má nově položené tři vrstvy asfaltobetonové směsi, nově byly realizovány zálivy pro autobusovou dopravu. Celkové náklady projektu činí 14,5 miliónů korun. Předpokládaná výše dotace z EU je přibližně 12 miliónů korun. O zbývající náklady se podělí stát a Kraj Vysočina. Na aktuálně dokončovanou modernizaci Olešné – průtah navážou v roce 2018 další etapy oprav II/602 v úsecích Olešná – Strměchy a úsek Dušejov – Hubenov.

 

II/347 Světlá n. S. – D1, 2. stavba – úsek č. 2

Po půl roce intenzivní práce stavařů se doprava vrátí na opravenou komunikaci II/347 v úseku Čejov – Kejžlice. Za 60 miliónů korun se podařilo Kraji Vysočina za přispění evropských fondů modernizovat úsek dlouhý 8,8 kilometru včetně frekventovaného průtahu obcí Kejžlice s komplikovanou křižovatkou silnic. Součástí modernizace druhého úseku bylo narovnání oblouků, sjednocení šířky komunikace na 7,5 metru a snížení horizontu komunikace. Aktuální předání úseku Čejov – Kejžlice navazuje na loni realizovanou stavbu od křižovatky na Dolní Město do Světlé nad Sázavou a ještě dřívější práce na silnici  II/347 v úseku Kejžlice – křižovatka na Dolní Město. V příštím roce budou práce pokračovat rekonstrukcí ulice Čejovské v Humpolci (včetně okružní křižovatky), zpracovává se technická studie s následnou projektovou dokumentací pro územní rozhodnutí pro úsek Humpolec – Čejov.

 

Obě stavby na významných krajských komunikacích jsou spolufinancovány z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).


Logo


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.10.2016 / 26.10.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze