Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Tiskoviny Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti SUPŠ Jihlava – Helenín tvoří v mezinárodním projektu THEA WELTNER

Helenín_projekt
V třetím říjnovém týdnu pokračovalo pracovní setkání uměleckých škol zapojených do mezinárodního projektu THEA WELTNER SUPŠ Jihlava – Helenín a školy v německém Ulmu. Tentokrát se výměna zkušeností uskutečnila u našich západních sousedů. „Práce na projektu Thea Weltner odstartovala v červnu letošního roku, inspirací je osobnost návrhářky malířky a scénografky They Weltner, která se narodila v Jihlavě v roce 1917, poté žila a tvořila střídavě v Německu, Austrálii a Švýcarsku. Některé její instalace je možné vidět v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě,“ prozradila zástupkyně ředitele pro praktické vyučování Miloslava Svobodová ze SUPŠ Jihlava – Helenín.
 

 
 

Studenti ve skupinách připravili prostorové instalace inspirované tvorbou této umělkyně, dále zpracovali texty a grafické podklady pro katalog projektu, který má za úkol představit Theu Weltner očima studentů.


Projekt školy připravovaly od loňského podzimu, první pracovní setkání se uskutečnilo na půdě SUPŠ Jihlava-Helenín v červnu letošního roku. Na projektu se podíleli studenti oborů Design oděvu, Design interiéru a bytových doplňků a Reklamní tvorba. V Německu se tedy potkaly skupiny studentů, kteří se už znali. „Vzniklo velice zajímavé tvůrčí prostředí plné improvizace, nápadů, vzájemné komunikace a nadšení z výsledné práce. Studenti si ověřili především to, že na tvorbě mnohdy bývá zajímavá samotná cesta a díky setkání s lidmi z jiných oborů se mohou posunout ve své práci trochu jiným směrem, vyzkouší si další způsob práce a obohatí se novými zážitky,“ doplila Miloslava Svobodová.


Vzájemná spolupráce pokračuje třítýdenními výměnnými pobyty studentů v rámci programu Tandem.

 

Foto

Foto

Foto
Společné foto


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.10.2016 / 25.10.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Tiskoviny kraje > Publikace Edice Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze