Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Netradiční dobroty Gastrodne provoněly prostory hotelové školy ve Velkém Meziříčí

Gastroden
Prezentace profesionálního vaření, ukázka používání speciálních cukrářských surovin, úprava a degustace čerstvých ryb i ukázka baristiky, to vše nabídl celodenní program tradiční gastronomické výstavy Gastroden v Hotelové škole Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí. Letošního devětatřicátého ročníku se zúčastnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek i radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

„Kvalitních pracovníků v gastronomii stále ubývá, a proto si velmi cením podobných aktivit, které mohou vést ke zvýšení prestiže žáků a následně pracovníků v tomto oboru,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který za realizaci výstavy poděkoval zaměstnancům školy i jejím žákům. „Věřím, že se i za pomoci těchto aktivit podaří vychovávat budoucí profesionály a vzbudit zájem žáků základních škol i jejich rodičů ke studiu,“ doplnila radní Kraje Vysočina Jana Fialová.

 

Kulinářskou akademii doplňovaly celostátní i regionální soutěže Ukaž, co umíš, Posaďte se, prosím a Poznej, co jíš. Pozvání účastnit se výstavy přijali i partneři školy v podobě hotelů a restaurací z Vysočiny, ale nechyběla ani prezentace partnerského turistického regionu San Benedetto Del Tronto a ukázky práce žáků. 

 

39. Gastroden velkomeziříčské hotelové školy

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.10.2016 / 12.10.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze