Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Dolnorakouští pedagogové ZUŠ se přijeli inspirovat na Vysočinu

Návštěva ZUŠ
Čtrnáctičlenná delegace pedagogů z Dolního Rakouska, partnerského regionu Kraje Vysočina, strávila dnešní den v Kraji Vysočina. Navštívila Základní uměleckou školu v Třešti a Základní uměleckou školu v Jihlavě. Inspirativní návštěvy se uskutečnily pod vedením ředitelek obou ZUŠ Lenky Brázdové i Dany Fučíkové. „Zástupci Dolního Rakouska se zajímali o finanční záležitosti, ukotvení škol v rámci platné legislativy ČR, ale také o informace související s rolemi zřizovatelů škol i Kraje Vysočina,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

„I přesto, že Kraj Vysočina ZUŠ nezřizuje, uvědomuje si důležitost uměleckých škol pro rozvoj dětí. Každý rok vypisuje grant ve výši 800 tisíc korun na opravu hudebních nástrojů a má na starosti i  přerozdělování platů učitelů uměleckých škol,“ říká Jana Fialová.


V Dolním Rakousku aktuálně pracují na změně systému organizace uměleckých škol. Doposud nabízeli zvlášť výuku ve školách hudebních a školách zaměřenách na výtvarné a dramatické obory tzv. Kreativ akademie. Není vyloučeno, že po vyhodnocení zkušeností z České republiky sloučí obory do jedné instituce.

 

V Dolním Rakousku dochází do více než stovky hudebních škol přes 50 tisíc žáků. V Kraji Vysočina existuje 24 základních uměleckých škol, kde se vyučují taneční, literárně dramatické, výtvarné a hudební obory, ve kterých své nadání zdokonaluje více než 10 tisíc žáků.


Společná fotografie
 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.10.2016 / 12.10.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze