Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Světelská akademie se chlubí nejlepšími díly svých studentů i pedagogů

Cena hejtmana
Aula Akademie – Vyšší odborné školy, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové ve Světlé nad Sázavou se v pátek 23. září odpoledne zaplnila pozvanými hosty. Pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové, která do Světlé zavítala, se uskutečnilo setkání při příležitosti oslav 50. výročí založení školy spojené s osmým ročníkem mezinárodní výstavy BIENÁLE 2016. „Jsem pyšná, že Vaše škola začala psát další desítku své historie a je připravena i do budoucna vychovávat stovky a tisíce nových odborníků, po kterých je na trhu práce stálá poptávka,“ uvedla radní Kraje Vysočina Jana Fialová.
 

 
 

Už od roku 2002 přichází světelská akademie s koncepcí pravidelných výstav, na kterých představuje to nejlepší, co se na škole v předchozích dvou letech vytvořilo. Každý ročník má svůj vlastní katalog, který obsahuje nejen výrobky a práce studentů, ale i díla pedagogů – mistrů i výtvarníků. „Od začátku jsme chtěli, aby se studenti a pedagogové prezentovali společně. Navíc vyhlašujeme a oceňujeme nejlepší práce našich studentů a studentů partnerských škol. Každý ročník je tak pro nás výběrem, který reprezentuje školu na další dva roky,“ uvedl zástupce ředitele pro výtvarné obory Milan Krajíček.


Původně se výstava jmenovala Sklo a kámen, jak ale přibývaly výtvarné obory a později také obory zaměřené na kov a následně na průmyslový design a design interiérů, volila škola název Bienále.


Stejně jako v minulých ročnících bylo na slavnostním zahájení předáno několik cen včetně Ceny hejtmana Kraje Vysočina. Dále se předávaly ceny starosty města Světlá nad Sázavou, ředitele školy, hlavního výtvarníka školy i sponzorů. Na každém ročníku Bienále vystavují také partnerské školy světelské akademie. V minulých letech se jednalo například o Střední průmyslovou školu keramickou Bechyně, Střední uměleckoprůmyslovou školu sv. Anežky České, Český Krumlov, Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu, Nový Bor, ale také Ostravskou univerzitu v Ostravě, Lauschaer Bildungswerk, Neuhaus nebo vídeňskou Wienerkunstschule.


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • ilustrační foto: Cena hejtmana Kraje Vysočina - David Lhota, Ateliér sklo pod vedením MgA. Aleše Jírovce


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.9.2016 / 29.9.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze