Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Školicí centrum pro záchranáře v Jihlavě má zelenou

ZZS
Kraj Vysočina postaví do čtyř let v areálu sídla Zdravotnické záchranné služby v Jihlavě nové školicí a vzdělávací středisko. Bude určené pro výuku a výcvik složek IZS, které zasahují na území Kraje Vysočina v oblasti krizové přípravy. Stavba s předpokládaným rozpočtem 45 milionů korun by měla vyrůst za podpory evropských dotací. „Architektonicky bude přístavba korespondovat s dosavadní zástavbou a bude situována do volného rozvojového prostoru ve svahu směrem k obchodnímu centru. Jeho výška respektuje požadavky zajištění leteckého provozu záchranné služby,“ říká náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.
 

 
 

Komplexní centrum budou tvořit vzájemně provozně propojená pracoviště v oploceném areálu ve Vrchlického ulici. Jako nejvhodnější se podle projektu jeví výstavba dvoupodlažní budovy se samostatným vstupem. V objektu bude velká přednášková místnost pro teoretickou výuku s projekční stěnou a videokonferenčním zařízením, odborné učebny, místnost pro výcvik leteckých záchranářů, lezecká stěna a řada simulátorů vč. pracoviště pro trénink speciálního biohazard týmu. Součástí stavby bude technické a hygienické zázemí.
„Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu by měla pokrýt 85 procent nákladů. Státní rozpočet přispěje pěti procenty, kraj uhradí deset procent,“ informoval Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky.

 

Pro Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina v současné době operuje 29 výjezdových skupin různého druhu, z toho 12 pozemních skupin s lékařem přes den a 10 v noci, 16 pozemních skupin bez lékaře a 18 v noci a jedna letecká skupina s lékařem. ZZS KV zaměstnává 404 pracovníků. Rozvržení výjezdových stanovišť je navrženo ideálně tak, aby byl zajištěn dojezdový čas na celém území regionu do dvaceti minut.

  • Více informací Pavel Kutiš, odbor zdravotnictví
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Školící centrum pro záchranáře v Jihlavě má zelenou

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2016 / 14.9.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies