Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První zvonění nového školního roku uslyší téměř 65 tisíc žáků (AUDIO)

Zahájení projektu Škola jako učící se organizace
Nový školní rok 2016/2017 zahájí hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na Základní škole Jihlava, Demlova. Společně s předsedou Vlády ČR Bohuslavem Sobotkou a jihlavským primátorem Rudolfem Chloupkem stihnout ještě druhé zvonění na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Ve čtvrtek 1. září 2016 se do lavic na území Kraje Vysočina posadí celkem téměř 65 tisíc žáků. Celá řada škol během prázdnin prošla modernizací a stavebními úpravami. V případě těch krajských v celkové hodnotě zhruba 200 miliónů korun.
 

 
 

Z krajských statistik vyplývá, že na středních školách na zemí Kraje Vysočina bude studovat 20 150 žáků, z toho v prvních ročnících cca 5350. Pravidelná docházka na základních školách letos čeká celkem 44 750 žáků, z toho v prvních třídách prožije deset školních měsíců 5438 žáků. „Stejně jako v minulých letech bude pro prvňáčky na území celého Kraje Vysočina připraven dárek v podobě Bezpečného kufříku a také stavebnice ROTO, která je bude provázet v hodinách pracovní výuky. Po velice kladné odezvě na její loňské premiérové zařazení mezi pracovní pomůcky v první třídě jsme letos vsadili na opakování této aktivity podporující technickou zručnost malých školáků,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

Personální změny v školských zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina:

  • Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř, od 1. 7. je ředitelem Mgr. Luděk Benák
  • Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, od 1. 8. je ředitelem Mgr. František Dubský
  • Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Vysočina, od 1. 7. je ředitelem PaedDr. Milan Pavlík (jde o sloučení pěti krajských zařízení se stejnou náplní práce)
  • V současné době je v běhu výběrové řízení na ředitele Střední školy stavební Třebíč, nástup nového ředitele/ředitelky se očekává 1. 10. 2016


Školní rok 2016/2017

 
  • Lenka Mikulášková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2016 / 25.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze