Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Světový pohár v biatlonu se v prosinci vrátí na Vysočinu

Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě se připravuje na svou lednovou premiéru
Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě v prosinci ožije jednou z největších sportovních událostí letošního roku. Od 12. do 18. prosince bude hostit Světový pohár v biatlonu pro sezonu 2016/2017. „Kvalitní uspořádání Světového poháru dává organizátorům možnost kandidovat na pořadatelství Mistrovství světa v biatlonu v letech 2019 – 2022 a tím v regionu zopakovat úspěšné mistrovství roku 2013,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek s tím, že Rada Kraje Vysočina doporučila krajskému zastupitelstvu v září schválit třímiliónovou dotaci na pořádání světového poháru.
 

 
 

Velká sportovní biatlonová událost se bude konat pod záštitou hejtmana Jiřího Běhounka. V polovině prosince se na Vysočinu sjede na 550 sportovců a jejich doprovodů ze čtyřiceti zemí a čtyř světových kontinentů. „Předpokládáme, že by na čtyřdenní závody mohlo dorazit více než 100 tisíc diváků, kterým potřebujeme zajistit zázemí a především bezpečnost,“ uvedl předseda Sportovního klubu Nové Město na Moravě Jiří Hamza. Celkové náklady se oproti předpokládanému rozpočtu z počátku tohoto roku, také vzhledem ke zhoršené bezpečností situaci ve světě, zvýšily zhruba o sedm miliónů korun. „A pokud chceme být konkurence schopní pro pořádání takto významných akcí, je nutná pravidelná údržba areálu i kvalitní technické zajištění hladkého průběhu závodů,“ doplnil v podkladových materiálech Jiří Hamza. Světový pohár v Novém Městě na Moravě je součástí prestižního devítidílného seriálu biatlonových seniorských kategorií mužů i žen. V průběhu čtyř tréninkových a tří hlavních závodních dnů světového poháru sportovci odjedou rychlostní, stíhací závody i závod s hromadným startem.


Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je dějištěm řady významných sportovních událostí. Například 15. a 16. října se v novoměstském areálu odehraje netradiční Mistrovství Evropy v canicrossu (běžec v zápřahu se psem), bikejöringu (cyklista v zápřahu se psem) a scooteru (koloběžkář v zápřahu se psem). V jednotlivých musherských disciplínách a věkových kategorií se představí až 600 závodníků z celé Evropy, kteří mají podle organizátorů přilákat na tři tisíce diváků. Kraj Vysočina podpořil organizaci 150 tisíci korunami.


Kraj Vysočina podporuje pravidelně finančně i jiné sportovní aktivity. Rada Kraje Vysočina schválila dvě stě tisíc korun např. pro Fotbalovou asociaci ČR, organizující prestižní mezinárodní přátelské dvojutkání s národním týmem Finska U18, které navazuje na předchozí spolupráci s Finskou fotbalovou asociací. Přípravná utkání odehrají mládežnické reprezentační týmy Česka a Finska od 7. do 10. září na fotbalových hřištích v Jihlavě a v Polné.


 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.8.2016 / 25.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze