Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina ušetřil na dodávkách energií už více než sto miliónů korun

zasuvka
Kraj Vysočina a jeho příspěvkové organizace ušetří v příštím roce na nákupu elektřiny a plynu více než 11 miliónů korun oproti roku 2016. Energie kraj nakupuje prostřednictvím elektronických aukcí od roku 2007. „Každý rok se Kraji Vysočina daří cenu za energie snížit. S elektronickou aukcí máme dlouhodobě dobré zkušenosti. Na očekávanou úsporu zákazník při běžném standardním způsobu nákupu nedosáhne, je to výhoda aukcí a sdružení zakázky na všechna odběrná místa,“ vysvětluje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.
 

 
 

Stejně jako se každoročně mění resp. klesají nákupní ceny za nakupované energie, mění se i jejich dodavatelé. V případě podpisu smlouvy s vítězi soutěže bude v roce 2017 Kraj Vysočina pro svých 277 odběrných míst nakupovat zemní plyn s předpokládanou úsporou 9,8 miliónů korun oproti roku 2016. Úspora Kraje Vysočina pro 377 odběrných míst elektrické energie podle prvních odhadů Kraje Vysočina dosáhne příští rok 1,8 miliónu korun.

 

Ze statistik Kraje Vysočina vyplývá, že v případě nákupu elektrických energií bylo od roku 2008 (soutěž proběhla v roce 2007) ušetřeno celkem téměř 45 miliónů korun. V případě zemního plynu úspora přesáhla 55 miliónů korun (počítáno vždy oproti minulému roku).

 

První elektronickou aukcí na nákup elektrické energie pro nemocnice prošel Kraj Vysočina už v roce 2007. Od roku 2010 soutěží Kraj Vysočina elektrickou energii a zemní plyn pro všechny své příspěvkové organizace dohromady. 


  • Více informací Dana Buřičová, odbor analýz a podpory řízení
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 331, e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2016 / 24.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze