Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Radní Zdeněk Chlád se zúčastnil výstavy Agrokomplex v Nitře

Agrokomplex 2016
43. ročníku mezinárodní polnohospodářské a potravinářské výstavy se zúčastnil i radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí Zdeněk Chlád. Agrokomplex 2016 hostila Nitra, hlavní město partnerského kraje Vysočiny, od 18. do 21. srpna. „Návštěvu jsme využili především pro projednání další spolupráce mezi partnerskými regiony, a to hlavně v oblasti zemědělství a ochrany životního prostředí,“ pochvaloval si radní Zdeněk Chlád.
 

 
 

Zahajovacího ceremoniálu jedné z nejvýznamnějších výstav na Slovensku se v areálu nitranského výstaviště zúčastnil prezident Andrej Kiska, premiér Robert Fico i předseda Národní rady Slovenské republiky Andrej Danko, za Česko Ministr zemědělství Marian Jurečka a prezident Agrární komory Miroslav Toman.


Agrokomplexu Nitra se tradičně zúčastňují firmy z mnoha zemí celého světa a vrcholní představitelé politiky a hospodářství ze Slovenska i zahraničí. „Zajímavá byla možnost srovnání s obdobnou českou výstavou Země živitelka, která začne už tento týden v Českých Budějovicích a kde se Kraj Vysočina aktivně prezentuje,“ uvedl radní Zdeněk Chlád s tím, že by bylo přínosné, aby se příští rok na Zemi živitelku měli možnost podívat i krajští partneři ze Slovenska.


Krajská delegace navštívila nejen výstavu Agrokomplex Nitra 2016, ale zavítala i do Slovenského národního hřebčína Topoľčianky, na tamější zámek a také do Vinařských závodů Topolčianky. Součástí programu byla i prohlídka Apponyiho knihovny a Zámku v Oponicích.


 

Agrokomplex Nitra 2016

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.8.2016 / 22.8.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze