Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Téměř 14 miliónů korun navýší rozpočet oblasti sociálních služeb v Kraji Vysočina (AUDIO)

Sociální služby neziskových organizací musí dotovat kraj
Celkem 270 milionů korun na financování sociálních služeb v letošním roce schválila ve středu 27. července vláda. Dodatečnou částku kabinet posvětil na základě výzvy Asociace krajů České republiky, která mimo jiné i za podpory hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka argumentovala také tím, že právě stát o letošním zvýšení mzdových tarifů rozhodl s příslibem, že bude hledat finance na pokrytí nutných výdajů.
 

 
 

„Kraj Vysočina podle předběžného oznámení obdrží 13 892 000 korun. Výše je pro náš kraj dána procentuálním podílem 5,3 % z celkových schválených prostředků pro tento účel ve státním rozpočtu. Přitom podíl je stanoven zákonem,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální věci a prorodinnou politiku Petr Krčál.

I přes navýšení prostředků je stále nutné zabývat se problematikou spojenou s výší platů v sociálních službách. „Mzdy jsou v této oblasti oproti jiným sférám nižší, sociální pracovníci odcházejí a na trhu práce je velmi náročné najít nové zaměstnance. Abychom tuto situaci vyřešili, jen na Vysočině bychom potřebovali přibližně 50 miliónů korun,“ vysvětluje Petr Krčál s tím, že pokud by stát chtěl zajistit dostatečně kvalitní personální obsazení a reflektoval už aktuální trend stárnutí populace, šlo by o částku výrazně vyšší. „To ale bude vyžadovat zásadnější změny v celém systému financování sociálních služeb na celostátní úrovni,“ uzavřel Petr Krčál.


 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.7.2016 / 29.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze