Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Petr Krčál posílí tým ministryně práce a sociálních věcí

Petr Krčál
Radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál byl k 1. 8. 2016 jmenován novým tzv. politickým náměstkem ministryně práce a sociálních věcí. Ministerstvo chce ve svém rezortu využít jeho zkušeností a rozsáhlé regionální praxe.
 

 
 

„Na ministerstvu práce a sociálních věcí budu působit  jako náměstek člena vlády se zaměřením na sociální péči, sociální práci a rád bych se věnoval také otázkám zaměstnanosti včetně řešení nedostatku pracovních sil. Po téměř osmileté práci pro regionální sociální sféru mohu ministerstvu nabídnout zkušenosti v daném oboru, očekávanou profesionalitu a schopnost komunikovat s laickou i odbornou veřejností,“ uvedl Petr Krčál.


„Jmenování kolegy Petra Krčála na post náměstka člena vlády na Ministerstvu práce a sociálních věcí považuji za velké ocenění jeho práce pro sociální služby. Pro kraje i místní municipality jeho přítomnost na ministerstvu bude představovat užší propojení s běžnou realitou, kterou Petr Krčál v rámci aplikované regionální politiky vždy preferuje,“ komentoval situaci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Petr Krčál (ČSSD) působí na pozici radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky od roku 2008, tedy dvě volební období. Je uznávaným odborníkem na prorodinnou a seniorskou politiku, financování sociálních služeb a transformaci. Za jeho působení v samosprávě Kraje Vysočina byl „oživen“ systém Rodinných a Senior Pasů, uvedl do praxe transformaci sociálních služeb, v době startu projektu nikde v ČR v takovém rozsahu nerealizovanou, v současné době jde o praxi, která je přebírána i ostatními zřizovateli napříč Českou republikou. Kraj Vysočina zastupuje v Komisi AKČR pro sociální věci. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.7.2016 / 29.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze