Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Bystřice nad Pernštejnem hostila první ročník festivalu studentské filmové tvorby

Start film fest
Pětidenní filmový maraton START FILM FEST nabitý nejen promítáním snímků, ale také řadou workshopů a inspirativních setkání přinesl do letní Bystřice nad Pernštejnem novou energii. Na Vysočinu se sjeli odborníci na animaci, reklamu, speciální efekty, ale také středoškolští a vysokoškolští studenti audiovizuální tvorby, kteří soutěžili se svými díly. Festival uspořádal Kinematograf bratří Čadíků za podpory Kraje Vysočina a města Bystřice nad Pernštejnem.
 

 
 

„Ve festivalu, který podporuje kreativitu a rozhled mladých začínajících filmařů, vidím velký potenciál. Navíc region Bystřicka vzal myšlenku výrazně za své a festival podpořil v různých ohledech. Například naše krajská Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělskotechnická poskytla prostory pro konání worskopů,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která ocenila profesionální přípravu i realizaci nového projektu. Účastníky festivalu přijela pozdravit na zahajovací večer a na závěr předala vítězům soutěže ocenění v podobě skleněné plakety s logem START FILM FESTU.


Zahajovací snímek Účastníci zájezdu osobně uvedl spisovatel Michal Viewegh, který po celý víkend vedl workshop zaměřený na tvůrčí psaní. Na Vyšší odborné škole a Střední odborné škole zemědělskotechnické se uskutečnily i další zajímavé workshopy, zacílené na strategické návštěvníky festivalu – studenty středních i vysokých škol, které se ve výuce soustřeďují na audiovizuální tvorbu, ale také na všechny další nadšence, kteří se jakkoli zajímají o film. Například animátorka Monika Pavlová vedla workshop na téma ploškové animace, filmový režisér Radim Špaček zaštítil téma filmové tvorby, reklama byla v režii reklamního dramaturga Martina Bezoušky a speciální efekty představil trikový výtvarník Boris Masník. Po skončení dílen se navíc pravidelně promítalo pod širým nebem na bystřickém Masarykově náměstí a v bystřickém Kulturním domě, kde se představily mimo jiné filmy festivalových hostů. Návštěvníci mohli zhlédnout i dva bloky studentských filmů, které soutěžily o cenu festivalu START FILM. Z celkem 70 zaslaných filmů bylo do soutěžního výběru zařazeno přibližně 30 snímků ze středních a vysokých škol. Odborná porota složená z lektorů workshopů z nich vybrala vítěze v kategoriích animace, dokument a hraný film. Výsledky najdete zde.


Prvního ročníku se zúčastnila zhruba padesátka filmových nadšenců, kteří stejně jako další zájemci můžou navštívit i plánovaný druhý ročník START FILM FESTU. Opět v Bystřici nad Pernštejnem se uskuteční v termínu od 5. do 10. srpna 2017.


Skleněnou plaketu prvního ročníku festivalu, přebírali vítězové jako ocenění.

Plaketa  • Tisková zpráva zpracována na základě výstupů festivalu START FILM FEST

  • Více informací ředitel festivalu Lukáš Skupa, 607 559 134

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.7.2016 / 28.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze