Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Čtyřicet běloruských dětí trávilo prázdniny na Vysočině

Tábor
Areál dětského tábora v Kletečné u Humpolce ožil návštěvou dětí z Gomelské oblasti Běloruska. Na Vysočinu za přírodou, památkami i koupáním přijíždějí každoročně, aby si užily zábavný program. Tábor na Pelhřimovsku navštívila i vysočinská delegace, která přivezla pozdravy od hejtmana Jiřího Běhounka a děti obdarovala upomínkovými drobnostmi.
 

 
 

Táborový program zahrnoval také návštěvu Prahy nebo Českého Krumlova. Další dny se pak děti bavily v přírodě, sportovními hrami, poznáváním přírody a dalšími společenskými aktivitami.


Každoroční návštěva běloruských dětí ve věku 10 až 16 let je výsledkem v minulosti mnohaleté spolupráce výrobců zemědělské techniky Agrostroj a Gonselmaš. Díky dřívějšímu oficiálnímu partnerství, které sahá do sedmdesátých let, se podařilo tradici zachovat. Navíc se prohloubila v roce 1986, kdy Gomelská oblast Běloruska a samotné město Gomel bylo výrazně zasaženo havárií jaderné elektrárny Černobyl. Na ozdravné pobyty v minulosti jezdily i skupiny dospělých.


Kraj Vysočina od roku 2014 spolupracuje s Minskou oblastí Běloruska. A partnerství přináší řadu výhod i společnostem z Vysočiny, které se na běloruském trhu už pohybují, nebo pro ně tento stát představuje zajímavou podnikatelskou příležitost.


Tábor

tábor 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 27.7.2016 / 27.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze