Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Orientační běžci z Vysočiny bodovali na Grand Prix Slovakia

Orientační běh
Náročný program absolvovala 35členná výprava orientačních běžců KCTM Vysočina ve Slovenském krasu ve třetím červencovém týdnu. Nejprve se museli závodníci seznámit s obtížným závrtovým terénem, 15 z nich se nakonec úspěšně probojovalo až na stupně vítězů.
 

 
 

První polovina týdne patřila tréninkům, na které dohlížel především Jozef Pollák z klubu Akademik TU Košice. Ve druhé části pobytu pak sportovci nastoupili k mezinárodním čtyřdenním závodům Slovak Karst Cup 2016 (Grand Prix Slovakia).


První dvě etapy závodu se odehrály na Silické planině a už tam se ukázalo, že příprava nese svoje ovoce a že hlavně přesná práce s buzolou je velmi důležitá. Na třetí a čtvrtou část závodu se přestěhovalo celé zázemí na Plešiveckou planinu, kde čtyřdenní klání vyvrcholila.


Zlaté medaile si ze Slovenska přivezli v kategorii W14 Kateřina Blažková, W16 Klára Nechanická, M14 Šimon Mareček a M16 Petr Čech. Pozadu navíc nezůstali ani trenéři. Alena Rosecká ve W60 a Daniela Nechanická ve W40 ovládly s přehledem svoje kategorie. První místo získali v M21 – B Adam Hájek a v M65 Jaromír Buriánek. Na stříbrné stupně vítězů vystoupali ještě v M14 Jan Nechanický, ve W12 Ema Marečková, ve W21-E Alena Voborníková, ve W45-A Zuzana Čechová, ve W50 Dana Wurzelová a v kategorii N Vendula Nechutová. Bronz si ve W16 vyběhla Eva Foltýnová a KCTM Vysočina získalo i několik dalších cenných míst do první desítky v různých kategoriích.


Nejen medaile a sportovní úspěchy, ale také zážitky si vysočinští běžci přivezli ze Slovenska. Kromě pobytu v Rožňavě absolvovali turistiku ve Volovských vrších, návštěvu jeskyně Domica, areálu Aggtelek, zámku Betliar i koupaliště v Tornale.


Kompletní výsledky zde. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 27.7.2016 / 27.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze