Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podpoří účast na mistrovství veteránů v orientačním běhu i evropském šampionátu v benčpresu

Medaile
Jednou ze schválených rozpočtových položek Kraje Vysočina na letošní rok jsou i finance, které nadějné sportovce z Vysočiny podpoří v účasti na sportovních mistrovstvích. Poslední dvě schválené žádosti podal UNITOP Sportovní klub policie Žďár nad Sázavou, který vyšle s pomocí krajských prostředků tři své členy do Estonska na srpnové MS veteránů v orientačním běhu, a Powerlifting Jihlava, který vysílá na ME mužů a žen v benčpresu na Island jednoho nadějného závodníka.
 

 
 

„Krajská dotace pomůže sportovcům ze 40 % s pokrytím nákladů souvisejících s účastí na mistrovstvích v zahraničí, uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že finanční náročnost často omezuje nadějné talenty, a to se Kraj Vysočina snaží svou podporou eliminovat.


Světového mistrovství veteránů v orientačním běhu se v estonském Tallinu ve druhém srpnovém týdnu zúčastní téměř 3400 sportovců i sportovkyň ze 41 států světa ve věkových kategoriích 35 až 90 let.


Na Mistrovství Evropy mužů a žen v benčpresu v Reykjanesbaeru v Islandu se ve druhé polovině srpna představí jediný nominovaný závodník z Vysočiny Milan Selinger. „Na šampionátu poměří síly přes 60 mužů a více než 30 žen. Českou republiku budou reprezentovat celkem čtyři sportovci. Po mistrovství světa pro nás Evropa představuje vrcholné závody,“ uvedl Tomáš Šárik z Powerlifting Jihlava. Členové spolku mají na kontě řadu úspěchů. Například David Lupač je trojnásobným juniorským mistrem světa a loňský bronzový z Mistrovství Evropy. Společně s Tomášem Šárikem, který byl letos na Mistrovství Evropy stříbrný, je nominovaný na Mistrovství světa, které se uskuteční letos na podzim v Orlandu.


Kraj Vysočina poskytuje podporu účasti na sportovních mistrovstvích od roku 2006. Jen za letošní rok už Rada Kraje Vysočina schválila 24 žádostí v celkové výši 345 751 korun.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.7.2016 / 26.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze