Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dva finalisté z Kraje Vysočina v soutěži DestinaCZe

Destinacze
Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism vyhlásila už 4. ročník soutěže DestinaCZe. Kraj Vysočina má v letošním roce hned dvě želízka v ohni. Mezi vysočinskými finalisty figuruje Zámek Dukovany v kategorii Trendy novinky 2016. V kategorii Fénix – Znovuzrozený projekt je nominované Muzeum nové generace ve Žďáře nad Sázavou.
 

 
 

„Úspěch v podobě dvou nominovaných památek ukazuje, že na Vysočině existuje kvalitní nabídka služeb cestovního ruchu a zajímavá místa, která stojí za to navštívit,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina za kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Marie Kružíková.


Soutěží se v pěti kategoriích, do kterých bylo na základě nominací zaslaných regionálními zástupci odbornou porotou vybráno pět finalistů. O tom, která destinace se stane pro letošní rok tou nejatraktivnější, hlasuje veřejnost prostřednictvím webové stránky www.soutezdestinacze.cz, a to od začátku července až do konce září. „Stejně jako v předchozích ročnících mají hlasující možnost rozdělit deset hlasů mezi různé finalisty nebo je přidělit jen jedinému z nich. Každý týden budou vylosováni tři hlasující, kteří získají odměny jako exkluzivní foto publikaci s názvem Česko - země příběhů, vstupenky a poukazy na služby u jednotlivých finalistů, dárkové balíčky pro zpříjemnění cestování po Česku a další zajímavé ceny,“ prozradil ředitel krajské příspěvkové organizace v oblasti cestovního ruchu Vysočina Tourism Tomáš Čihák. 


Každý měsíc bude také vyhlášen výherce, který získá hlavní cenu v podobě dvoudenního pobytu pro dvě osoby v hotelu na Zámku ve Žďáru nad Sázavou se snídaní v barokní věži a dvoudenní wellness pobyt v hotelu Diana ve Velkých Losinách pro dvě osoby.


V kategorii Fénix – znovuzrozený projekt byly nominovány pouze ty turistické atraktivity, které byly obnoveny, zrekonstruovány nebo znovuotevřeny pro veřejnost. Do kategorie Trendy novinky 2016 pak spadají turistické atraktivity, které byly zpřístupněny pro veřejnost od 1. října 2015 a později.


Hlasujte, abychom společně pomohli podpořit památky Kraje Vysočina.


Nominované památky Kraje Vysočina

Zámek Dukovany

Malebný pozdně barokní zámeček, který si jako své letní sídlo nechala na samém konci 18. století vystavět hraběnka Marie Brigitha de Canal - Chotková. Dominantou hlavní budovy jsou dva sály s původními freskami. V přízemí se nachází Opičí sál s přírodními výjevy, odkud se francouzským oknem vstupuje do přilehlého anglického parku. O patro výš naleznou návštěvníci „Pantheon“ inspirovaný řeckými chrámy, který se hojně využívá jako obřadní nebo koncertní síň. Zámek byl pro veřejnost uzavřen a postupně chátral. Aktuálně se památka na hranici jižní Moravy a Vysočiny probouzí k životu. Má novou fasádu a nejen místní využívají nově otevřenou stylovou restauraci. Další etapu představuje vybudování ubytovací kapacity.


Muzeum nové generace ve Žďáře nad Sázavou

Nová expozice kombinuje imersivní a zážitkové prvky s exponáty zapůjčenými z významných českých institucí. Přízemí část je věnovaná cisterciáckému řádu a temnému středověku, první patro návštěvníkům umožní pohled do krásného a barevného světa baroka. Muzeum nové generace není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera a dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou.


 

Dva finalisté z Kraje Vysočina v soutěži DestinaCZe

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.7.2016 / 21.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze