Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pokračujeme v modernizaci silničního spojení Jihlavy a Pelhřimova

Olešná
Ve druhé polovině července Kraj Vysočina zahájil stavební práce na modernizaci průtahu obcí Olešná na silnici II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem. Na investici s celkovým rozpočtem téměř 14,5 milionu korun kraj požádal o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.
 

 
 

Modernizovaný úsek v délce 0,9 km je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi oběma regionálními centry. Stavebně-technický stav silnice II/602 v průtahu obcí Olešná je dlouhodobě nevyhovující a její parametry neodpovídají současným dopravním požadavkům na bezpečný a plynulý provoz.  


Stavební práce si do 8. listopadu vyžádají úplnou uzavírku. V první etapě a plánovaném termínu od 18. července do 19. září bude uzavřen úsek od začátku obce ve směru od Pelhřimova po hasičskou zbrojnici. V druhé etapě od 20. září do 8. listopadu se budou stavební stroje pohybovat v úseku od hasičské zbrojnice po konec obce Olešná ve směru na Jihlavu. Objízdné trasy jsou pro osobní automobily vyznačeny přes Skrýšov, Putimov, Nový Rychnov a Vyskytnou. Pro nákladní dopravu nad 12 tun je objízdná trasa vedena přes Humpolec.  


Projekt II/602 Olešná - průtah navazuje na už dokončené úseky této komunikace: II/602 hr. kraje – Pelhřimov, 3. stavba (realizace v letech 2010 – 2011) a II/602 hr. kraje – Pelhřimov, 6. stavba (realizace v letech 2013 – 2014). Ve fázi projektové přípravy jsou aktuálně další dva úseky mezi krajským městem a Pelhřimovem s předpokládanou realizací  v roce 2017.


Stav silnice před modernizací:


silnice
silnice
silnice

silnice¨logolink IROP

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 20.7.2016 / 20.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies