Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Téměř dvě stovky cyklistů ujely Křížem krážem Vysočinou na kole skoro 430 kilometrů

Cyklisti v HB
Poslední osmá etapa uzavírá dnes odpoledne v pivovaru v Dalešicích akci Křížem krážem Vysočinou na kole. Do desátého ročníku, který stejně jako v minulých letech organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism se zapojilo 189 cyklistů, kteří absolvovali jednu nebo i více z osmi cyklistických etap. „Každý z účastníků, který zajel alespoň tři etapy, získá odměnu v podobě krajského cyklistického dresu,“ připomíná jednu z motivací radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Cílem této pravidelné akce je snaha motivovat turisty k trávení dovolené na Vysočině a prohloubit jejich zájem o její poznávání, a to se podařilo i v letošním jubilejním desátém ročníku.


Ani nepříznivé počasí v podobě deště, větru a nízkých teplot cyklisty neodradilo, a tak nebylo nutné přistupovat ke změně plánovaných tras, které zapojení nadšenci absolvovali podle původního plánu. Dokonce ve čtvrtek 14. července, kdy na Vysočině doslova lilo, vyrazilo na cestu 15 cyklistů, které za odměnu čekala prohlídka ekotechnického centra Alternátor v Třebíči.

 

První etapa z jihlavského náměstí odstartovala přesně před týdnem. Zapojila se do ní třicítka různě zkušených a vytrvalých cyklistů. Následující etapy patřily nejen sportovním výkonům, ale také kultuře nebo gastronomickým zážitkům. „Zastavili jsme na rozhledně Mařence u Štěměch, podívali jsme se do zahrad státního zámku Jaroměřice nad Rokytnou, navštívili strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce a jedna z dalších zastávek patřila i hradu Pernštejn,“ za organizátory uvedla Klára Čechová z Vysočina Tourism.

 

V dalších dnech si cyklisté prohlédli rodný dům Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Borové, vystoupali na vyhlídkovou věž kostela Nanebevzetí Panny Marie v Polné a nechyběla ani prohlídka rodného domu Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích. Slavnostní zakončení akce se dnes odpoledne odehraje v Dalešickém pivovaru.


Křížem krážem Vysočina na kole podpořila SKUPINA ČEZ a partnerem je tradičně také Český rozhlas Region. Více informací na www.vysocinounakole.cz.


KřížemKřížem

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.7.2016 / 15.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze