Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cyklistický peleton letošní Klimatour vítalo přes 400 žáků

Klimatour
Třídenní ekologická cykloštafeta, která se letos v Kraji Vysočina jela už po páté, po cestě navštívila základní a mateřské školy na Pelhřimovsku a Jihlavsku. Do letošního ročníku Klimatour se zapojilo více jak 400 žáků v Kraji Vysočina. Akce, která se uskutečnila pod záštitou radního pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martina Hyského a náměstka hejtmana pro oblast dopravy a majetku kraje Libora Joukla, přilákala rekordní počet mladých zájemců.
 

 
 

V pátek 23. června cyklistický peloton, složený ze žáků ZŠ Urbanov, pořadatelů a poskytovatelů vzdělávacího programu zakončil svoji letošní štafetu v Urbanově, a tak se opět přiblížil rakouské hranici. „Po loňské návštěvě obcí a škol v okrese Pelhřimov se trasa posunula do Jihlavského okresu a aktuálně směřuje zpět k Rakousku, odkud jsme ji v roce 2012 převezli poprvé na Vysočinu,“ uvedl radní Martin Hyský, který připomněl, že akce propaguje zdravý životní styl, ekologickou dopravu, myšlení šetrné k životnímu prostředí a také sousedskou sounáležitost.


Letos cyklisti navštívili základní a mateřské školy v Žirovnici, Růžené, Batelově, Třešti, Pavlově a Urbanově. Do paměti se jim zapsal program, který si jednotlivé školy připravily, místa, která navštívili, včetně vystoupení hostů, která jednotlivé zastávky zpříjemnila. Součástí nabitého programu bylo povídání o historii Žirovnice a tanec loupežníků, představení historie hradu Roštejn v podání jeho kastelánky Kateřiny Rozinkové. Nechyběla ani písnička v anglickém jazyce o zvířátkách od žáků z Růžené, pohádka o řepě a představení firem z městyse Batelov. 40tičlenný peloton pak v Třešti uvítaly děti písničkami v doprovodu kytary a soutěžilo se až do odpoledních hodin. V Pavlově čekal na cyklisty domácí štrůdl ředitele místní MŠ a ZŠ Vladimíra Polodny, ale také pohádka o třech čunících v podání jeho žáků, a v Uranově si zase tamější žáci připravili recyklační scénku.


Jak přislíbil Hynek Vohoska, ředitel ZŠ Urbanov, start příští Klimatour bude v Urbanově a do pelotonu se připojí zástupce školy. Škola tak má celý rok na to, aby si připravila štafetu, kterou osobně předá do další zastávky v roce 2017. Akce se uskutečnila v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21.


Zdravý kraj

  • Více informací Böhmová Jana, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 724 650 276, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

 

Klimatour 2016

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.7.2016 / 1.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze