Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Cyklistický peleton letošní Klimatour vítalo přes 400 žáků

Klimatour
Třídenní ekologická cykloštafeta, která se letos v Kraji Vysočina jela už po páté, po cestě navštívila základní a mateřské školy na Pelhřimovsku a Jihlavsku. Do letošního ročníku Klimatour se zapojilo více jak 400 žáků v Kraji Vysočina. Akce, která se uskutečnila pod záštitou radního pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martina Hyského a náměstka hejtmana pro oblast dopravy a majetku kraje Libora Joukla, přilákala rekordní počet mladých zájemců.
 

 
 

V pátek 23. června cyklistický peloton, složený ze žáků ZŠ Urbanov, pořadatelů a poskytovatelů vzdělávacího programu zakončil svoji letošní štafetu v Urbanově, a tak se opět přiblížil rakouské hranici. „Po loňské návštěvě obcí a škol v okrese Pelhřimov se trasa posunula do Jihlavského okresu a aktuálně směřuje zpět k Rakousku, odkud jsme ji v roce 2012 převezli poprvé na Vysočinu,“ uvedl radní Martin Hyský, který připomněl, že akce propaguje zdravý životní styl, ekologickou dopravu, myšlení šetrné k životnímu prostředí a také sousedskou sounáležitost.


Letos cyklisti navštívili základní a mateřské školy v Žirovnici, Růžené, Batelově, Třešti, Pavlově a Urbanově. Do paměti se jim zapsal program, který si jednotlivé školy připravily, místa, která navštívili, včetně vystoupení hostů, která jednotlivé zastávky zpříjemnila. Součástí nabitého programu bylo povídání o historii Žirovnice a tanec loupežníků, představení historie hradu Roštejn v podání jeho kastelánky Kateřiny Rozinkové. Nechyběla ani písnička v anglickém jazyce o zvířátkách od žáků z Růžené, pohádka o řepě a představení firem z městyse Batelov. 40tičlenný peloton pak v Třešti uvítaly děti písničkami v doprovodu kytary a soutěžilo se až do odpoledních hodin. V Pavlově čekal na cyklisty domácí štrůdl ředitele místní MŠ a ZŠ Vladimíra Polodny, ale také pohádka o třech čunících v podání jeho žáků, a v Uranově si zase tamější žáci připravili recyklační scénku.


Jak přislíbil Hynek Vohoska, ředitel ZŠ Urbanov, start příští Klimatour bude v Urbanově a do pelotonu se připojí zástupce školy. Škola tak má celý rok na to, aby si připravila štafetu, kterou osobně předá do další zastávky v roce 2017. Akce se uskutečnila v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21.


Zdravý kraj

  • Více informací Böhmová Jana, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 724 650 276, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

 

Klimatour 2016

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.7.2016 / 1.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze