Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Senioři v Pelhřimově si užili den plný zábavy a příjemných setkání

Senioři
Zhruba pět desítek hostů z Pacova, Pošné, Proseče u Pošné, Proseče Obořiště a Humpolce přivítali v úterý 21. června dopoledne v pelhřimovském domově pro seniory. Konal se tady totiž kulturně společenský den, při kterém se obyvatelé domovů pro seniory každoročně scházejí a užívají si příjemná setkání i zajímavý program. Součástí slavnostního dne byla i mše, kterou sloužil vikář Jaromír Stehlík.
 

 
 

Dopoledne se účastníci přesunuli před budovu domova, kde probíhalo představení činností jednotlivých zařízení. Klienti domovů několikrát vystoupili s připravenými představeními a sklidili velký potlesk. Domácí senioři zpívali s kytarou a recitovali, hosté z Proseče Obořiště předvedli svou oblíbenou cvičební sestavu, pacovští klienti s nejstarším účinkujícím ve věku neuvěřitelných 96 let se pochlubili půvabným vystoupením s barevnými deštníky na píseň Prší krásně a v dalších vystoupeních se opět hrálo a zpívalo. Výborná nálada pokračovala i odpoledne, kdy přítomní zhlédli taneční vystoupení dětí ze ZUŠ a tanečního klubu Pelhřimov, zatančili si při hudbě kapely P.A.M. a setkali se s členy Divadelního souboru Rynárec.

 

„Podobné aktivity jsou velice cenné. Dokáží pozvednout náladu, prohloubit vztahy mezi klienty jednotlivých domovů i jejich pracovníky a přispějí k pozitivním zážitkům i výměně zkušeností,“ ocenil zábavné odpoledne radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.

 

  • Více informací Blanka Zemanová, sociální pracovnice, Domov důchodců Proseč-Obořiště
    příspěvková organizace, tel.: 565 394 112

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.7.2016 / 1.7.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze