Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ukrajinští hasiči se přijeli inspirovat na Vysočinu

Hasiči z Ukrajiny na Vysočině
Nevšední příležitost k vzájemné výměně zkušeností a získání nových poznatků měli minulý týden ukrajinští hasiči a dobrovolní i profesionální hasiči z Vysočiny. Třídenní pracovní návštěva z partnerského regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny na Vysočině byla zaměřena na fungování systému záchrany zdraví a životů i ochrany majetku. Pro ukrajinské hosty připravili vysočinští hasiči poutavý program. Přítomní se seznámili nejen s organizací práce profesionálních hasičů, ale i s činností dobrovolných, kteří jsou nedílnou součástí integrovaného záchranného systému. Odborníci z Ukrajiny navštívili řadu hasičských stanic, jihlavskou základnu Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina nebo hasičskou výzbrojnu.
 

 
 

Společně s hasiči zavítala do Kraje Vysočina také delegace města Užhorod pod vedením primátora Užhorodu Bohdana Andrijiva. Absolvovala separátní program s vedením partnerského města Jihlava. Po pěti letech byla obnovena aktivní komunikace mezi těmito městy – obě strany našly společné oblasti pro výměnu zkušeností, ve kterých budou nadále intenzivně pokračovat – jedná se o třídění odpadu, vodovody a kanalizace, výměnu v oblasti kultury a mládeže, spolupráci základních škol (ZŠ Evžena Rošického v Jihlavě a Škola č. 3-Masarykova v Užhorodě).


Návštěva hasičů navazuje na stále se rozvíjející meziregionální spolupráci Vysočiny a Zakarpartí. Desítky projektů z oblasti školství, kultury, sociálních služeb i volnočasových aktivit dětí navíc letos doplňuje materiální pomoc hasičům. Partnerští hasiči ze Zakarpatí nově využívají šest českých kompletních sad ochranných prostředků složených ze zásahového obleku, obuvi, přilby, rukavic a polohovacího pásu.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.6.2016 / 28.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze