Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sympozium broušení skla 2016

Broušení.
Světlá nad Sázavou hostila začátkem června už po druhé mezinárodní Sympozium broušení skla 2016. Hlavním pořadatelem byla společnost Bohemia Machine za spoluúčasti dalších subjektů, mezi nimi byla i světelská krajská Uměleckoprůmyslová akademie. Ta poskytla své zázemí v podobě auly pro slavnostní zahájení Sympozia, brusičských dílen pro vlastní průběh soutěže a školní galerie, kde probíhala prezentace dodavatelů technologií pro broušení skla.
 

 
 

Akce se účastnila dvacítka nejlepších brusičů z Čech a Slovenska, kteří soutěžili v kategorii ručního broušení, přičemž byla zastoupena jak povinná, tak volná tvorba, a druhou kategorií bylo strojní broušení na sklářském automatu.


Součástí Sympozia byla rovněž sklářská beseda, během níž celkem osm sklářských týmů tvořilo v huti Uměleckoprůmyslové akademie nádherné skleněné trofeje.


V rámci doprovodných akcí proběhla také prezentace ručního broušení a rytí skla pro širokou veřejnost. Tu zajišťovala trojice žáků třetího ročníku oboru světelské Akademie Dominika Beránková, Vladimír Glac a David Lhota. Jako odměnu pro tyto nadané žáky, zřizovatel školy - Kraj Vysočina reprezentovaný radní pro oblast školství, mládeže a sportu Janou Fialovou - daroval kvalitní ruční frézky Proxxon, které se využívají pro rytí skla. Fyzickým výsledkem Sympozia jsou originální ruční práce. „Je dobře, že se prostřednictvím takových akcí daří popularizovat tak tradiční řemeslo, kterým bezesporu sklářství v oblasti Vysočiny, zejména Světelska, je,“ uzavřela setkání sklářů Jana Fialová.

 

  • Michal Šimek, zástupce ředitele Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2016 / 13.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze